اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
آپریل گریمن (April Greiman) - هنرمند گرافیست سبک موج نو و آثار وی
آپریل گریمن

آپریل گریمن (April Greiman) – هنرمند گرافیست سبک موج نو و آثار وی

آپریل گریمن یکی از تاثیرگذارترین طراحان گرافیست سده‌ی اخیر آمریکاست. او یکی از اولین افرادی است که پتانسیل‌های استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری در عرصه‌ی گرافیک را به طرزی نوین مشاهده و از آن استفاده کرده است. گریمن بیشتر به واسطه‌ی معرفی سبک جدید «موج نو» در میان طراحان گرافیک شناخته می‌شود. این هنرمند آمریکایی، نه تنها به خاطر نقشی که در طراحی گرافیک دارد مشهور است، بلکه وی در زمینه‌های مختلف دیگری نیز فعالیت دارد. علاقه‌ی ویژه‌ی این هنرمند به معماری و ترکیب هنر گرافیک با این امر از جمله موارد حائز اهمیت است.

بیوگرافی آپریل گریمن

وی در ماه سپتامبر سال 1948 و در نیویورک متولد شده است. در دانشگاه کانزاس تحصیلات خود را آغاز کرده و پس از آن تحصیلات تکمیلی خود را در مدرسه‌ی طراحی بیزل (Basel) ادامه داد. او در همین برهه از زمان بود که علاقه‌ی خود به سبک بین الملل را گسترش داده و آن را در قالب «موج نو» ارائه داد. پس از پایان تحصیلاتش، آپریل به لس آنجلس نقل مکان کرده و دفتر Made in Space را با هدف توسعه‌ی مکانی میان رشته‌ای برای طراحان افتتاح نمود.

در حال حاضر، این هنرمند در مدرسه‌ی معماری دانشگاه وودبری (Woodbury) در حال تدریس مباحث نظری هنر است. تاثیر وی در عرصه‌ی گرافیک به اندازه‌ای بود که سبب شد تا انستیتوی طراحان گرافیک آمریکا مدال طلای طراحی را برای گرامی‌داشت زحمات او اهدا نمود.

ترکیب سبک بین الملل و معماری در کار آپریل گریمن.
ترکیب معماری و سبک بین الملل در کار آپریل گریمن.

نمونه‌کارهای آپریل گریمن

آثار زیر برخی از معروف‌ترین طرح‌های این هنرمند هستند:

اگر به آثار و سبک آپریل گریمن علاقه‌مند هستنید، احتمالا از آثار چیپ کید هم لذت خواهید برد. همچنین، ممکن است در نمایشگاه آپگراف هم نمونه‌کارهایی را پیدا کنید که از کارهای آپریل گریمن الهام گرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن