چیپ کید

چیپ کید (Chip Kidd) – معرفی هنرمند گرافیست و آثار

چیپ کید طراح گرافیک شناخته شده ای است که با عنوان یکی از بهترین طراحان جلد معروف شده است، در سال 1964 میلادی متولد شده و ساکن نیویورک است. آثار این طراح گرافیک، به نقل کتاب Graphic Design: America Two، سبک طراحی جلد و بسته‌بندی را طی دهه‌ی گذشته منقلب کرده است. یکی از مشخصات طراحی جلد چیپ کید فقدان وجود مشخصه‌ی ظاهری مختص به سبک خاصی است. به گفته‌ی کید: «استفاده از مشخصه‌های ظاهری خاص، سبب فلج شدن طراح می‌شوند.  زیرا که بهترین و ساده‌ترین راه‌حل‌ها و ایده‌ها هیچگاه محدود به سبک هنری نیستند.»

این طراح گرافیک از دانشگاه پنسیلوانیا و با مدرک طراحی گرافیک فارغ التحصیل شد. او همواره علاقه‌مند به کارهای پائول ساویل (Paul Saville) بوده و از او الهام می‌گیرد. آثار او در نمایشگاه‌های بین‌المللی و انتشارات گوناگونی از جمله Vanity fair, Time, The New York Times, Graphis به چاپ و نمایش در آمده است. از معروف‌ترین آثار او می‌توان به طرح «پارک ژوراسیک» اشاره نمود.

طرح پارک ژوراسیک - چیپ کید طراح
لوگوی فیلم پارک ژوراسیک، اثر چیپ کید.

نمونه‌کارهای چیپ کید طراح معروف جلد کتاب

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، این هنرمند به واسطه‌ی آثار طراحی جلد خود شهرت یافته است. طرح‌های زیر برخی از معروف‌ترین جلدهای طراحی شده توسط چیپ کید است.

نقل قول‌ها و جملات معروف چیپ کید

  • هیچ‌وقت عاشق یک ایده‌ی خاص نشوید… اگر یکی از ایده‌ها جوابگوی کار شما نبود، حتما گزینه‌ی دیگری هست.
  • هیچ مطلبی که ارزش دانستن داشته باشد ممکن نیست در کلاس درس آموخته شود!

اگر از این مطلب لذت بردید، می‌توانید با هنرمندان گرافیست ایرانی و خارجی در این بخش بیشتر آشنا شوید. اگر علاقه‌مند به هنرمند خاصی هستید و می‌خواهید بیشتر با آن‌ها آشنا شوید، کافی است در کامنت‌ها درخواست خود را با ما به اشتراک بگذارید. آپ‌گراف همیشه پذیرای پیشنهادات و درخواست‌های شماست!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن