آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ [1401 گام‌به‌گام و تصویری]

آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ [1401 گام‌به‌گام و تصویری]
آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام به صورت گام به گام و تصویری در فتوشاپ + ارائه مثال

یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین پست‌های اینستاگرام پست‌های در اصطلاح پانوراما هستند که در زیر نمونه‌هایی از آن را مشاهده می‌کنید. در این پست قصد داریم تا به شما آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام را در محیط فتوشاپ آموزش دهیم تا شما هم بتوانید با استفاده از این تکنیک پست‌های جذاب پانوراما را در اینستاگرام خود طراحی و آپلود کنید.

نمونه تصویر پانوراما در اینستاگرام - آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ
نمونه‌ای از یک پست پانوراما در اینستاگرام.

آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ

این افکت بسیار جذاب بوده و مخاطبان بسیاری را در مقایسه با یک عکس ساده جذب می‌کند. اما اگر بخواهید در هر بار آپلود کردن، از ابتدا زمان زیادی را برای طراحی چنین پستی صرف کنید این کار خسته کننده خواهد بود.

در زیر به شما آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام را با استفاده از یک تمپلیت و یا همان قالب آماده شرح داده‌ایم. با استفاده از این کار شما تنها یک بار زمان

ساخت تمپلیت تقسیم عکس در اینستا در محیط فتوشاپ

همانطور که گفتیم، برای صرفه‌جویی در زمان بهتر است که برای ساخت پست پانوراما در اینستاگرام یک تمپلیت و یا قالب آماده فتوشاپ برای خود تهیه کنید. انجام این کار بسیار ساده است و در چند گام زیر قابل اجرا است.

هرچند که راه‌های مختلفی برای تقسیم یک عکس به چند تکه در فتوشاپ وجود دارد، ولی در این پست با استفاده از ابزار Slice دقیق‌ترین و آسان‌ترین روش اجرای افکت پانوراما برای اینستاگرام را آموزش داده‌ایم. شایان ذکر است که نرم افزار چیدمان پست اینستاگرام نیز وجود داشته و از سایت‌های دیگر قابل دریافت است. ولی در این پست نرم افزار فتوشاپ به صورت تخصصی مورد بحث قرار گرفته است.

ابزار اسلایس (Slice) به شما اجازه می‌دهد که یک عکس را در ابعاد و به تعداد دلخواه برش دهید. برای توضیحات بیشتر تصاویر و مطالب زیر را دنبال کنید.

آماده‌سازی فایل فتوشاپ برای تقسیم عکس برای اینستاگرام

در مرحله اول، وارد قسمت File > New شوید.

ابعاد فایل فتوشاپ مورد نظر خود را بر روی ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ قرار دهید.

بهترین حالت عملکرد اینستاگرام زمانی است که تصویر شما مربع باشد. همچنین، از مد رنگی sRGB استفاده کنید تا رنگ‌های شما پس از آپلود بر روی اینستاگرام تغییر نکنند.

گام اول آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام د فتوشاپ برای تهیه عکس پانوراما در اینستاگرام
تهیه فایل تمپلیت برای تقسیم عکس‌های پانوراما در اینستاگرام

پس از انجام این کار شما فایل مناسب محیط اینستاگرام را ایجاد کرده‌اید.

در گام بعدی آموزش آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام باید به تعداد عکس‌هایی که می‌خواهید برای تبدیل به پانوراما از آن‌ها استفاده کنید فکر کنید. حداکثر تعداد تصاویری که اینستاگرام اجازه آپلود آن‌ها را در یک پست به شما می‌دهد ۱۰ عدد است. ولی در مثالی که در این پست آموزشی آورده شده است به ۴ عکس بسنده کرده‌ایم.

وارد بخش Image > Canvas Size از منوی بالای صفحه شوید. سپس بر روی فلش وسطی که رو به چپ اشاره می‌کند کلیک کنید. این کار باعث می‌شود تا فضای آرت بورد شما در محیط فتوشاپ به سمت راست گسترش یابد.

حالا نوبت آن است که نسبت به تعداد عکس‌هایی که می‌خواهیم در یک پست پشت سرم هم ایجاد کنیم ابعاد آرت بورد خود را تغییر دهیم. مطابق تصویر زیر، ابتدا واحد اندازه‌گیری را از پیکسل به Percent تغییر دهید. با این کار دیگر نیازی به انجام محاسبات ریاضی نخواهید داشت!

حالا بسته به تعداد عکس‌هایتان میزان عرض یا همان Width را بیشتر کنید. در مثالی که در برای آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام آورده‌ایم تعداد عکس‌های ما ۴ عدد است. بنابرین عدد ۴۰۰ را در کادر مربوط به عرض وارد می‌کنیم.

تنظیمات افزایش ابعاد آرت بورد در فتوشاپ برای اینستا
تنظیمات افزایش ابعاد آرت بورد در فتوشاپ برای اینستا

گام دوم آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام: تقسیم آرت بورد

در این مرحله وارد منوی View > New Guide Layout شوید. در کادر مربوط به تعداد خطوط راهنما که در تصویر زیر نیز مشخص شده است، تعداد عکس‌های مورد نظر خود را وارد کنید.

در مثالی که در این پست آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام آورده‌ایم، تعداد عکس‌های ما ۴ عدد است. بنابرین عدد ۴ را در کادری که در تصویر می‌بینید وارد کرده‌ایم.

  • قبل از اینکه بر روی OK کلیک کنید مطمئن شوید که هیچ گزینه دیگری به جز Clear existing guides تیک نخورده است.
تقسیم کردن آرت بورد با استفاده از خطوط راهنما در فتوشاپ
تقسیم کردن آرت بورد با استفاده از خطوط راهنما در فتوشاپ

پس از انجام مراحل بالا، آرت بورد شما باید چیزی شبیه به عکس زیر باشد.

ابزار Slice برای تقسیم آرت بورد برای عکس پانوراما در اینستاگرام

ابزار اسلایس یکی از بخش‌های فتوشاپ است که بسیار کم از آن استفاده می‌شود و شاید تا به حال نام آن را هم نشنیده باشید. این ابزار در زیرمجموعه ابزار Crop قرار دارد که برای نمایش آن باید کلیک چپ را بر روی آیکنی که در زیر نمایش داده‌ایم نگه دارید و از پنجره‌ای که باز می‌شود آن را انتخاب کنید.

برای تکمیل گام‌های این آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ استفاده از ابزار اسلایس ضروری است.

ابزار اسلایس در فتوشاپ.
ابزار اسلایس در فتوشاپ.

با استفاده از ابزار اسلایس و کلیک و درگ (Click and Drag) شما می‌توانید طبق خطوط راهنما تصاویر خود را برش دهید. بعد از برش، هر یک از این عکس‌ها در قالب یک فایل مجزا ذخیره خواهند شد.

پس از اینکه ۴ تصویر زیر را در مثال این پست آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام با استفاده از اسلایس برش دادیم، خواهید دید که تصویر شما به شکل زیر تغییر خواهد کرد.

اگر همچنان Slice tool برای شما فعال باشد، می‌توانید با دوبار کلیک بر روی هر یک از قسمت‌های برش داده شده ویژه‌های و گزینه‌های مربوط به آن بخش را مشاهده کرده و برای مثال نام آن را تغییر دهید.

  • نکته: نام اسلایسی که در پنجره زیر انتخاب می‌کنید، نام فایل نهایی و خروجی شما خواهد بود. بنابرین با استفاده از اعداد در انتهای نام هر اسلایس می‌توانید ترتیب عکس‌ها را مشخص کنید.
آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ - خروجی گرفتن از تصاویر پانورامای نهایی برای بارگذاری در اینستاگرام.
آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام در فتوشاپ – خروجی گرفتن از تصاویر پانورامای نهایی برای بارگذاری در اینستاگرام.

عکس را در قالب پانورامای اینستاگرام قرار دهید

حالا نوبت قرار دادن تصویرتان در این چهار اسلایس است. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. ولی ساده‌ترین آن‌ها را در این مقاله آموزش تقسیم عکس برای اینستاگرام توضیح داده‌ایم.

از قسمت منوی وارد منوی  File > Place Embedded شوید.

اگر تصویر شما در این کادرها جای نمی‌گیرید، با فشردن کلیدهای cntrl+t می‌توانید مقیاس تصویر خود را تغییر دهید تا در این کادر بگنجد.

بعد از اینکه تصویر خود را به درستی در این چهار اسلایس (و یا هر چند اسلایسی که انتخاب کردید) قرار دادید، باید از آن خروجی بگیرید.

خروجی گرفتن از تصویر پانوراما برای اینستاگرام

پس از انکه تصویر پانورامای شما برای اینستاگرام آماده شد، وارد منوی File > Export > Save for Web شوید تا آن را به درستی Export کنید.

فرمت Jpeg را انتخاب کرده و سپس کیفیت را بر روی ماکسیمم قرار دهید. سپس بر روی اوکی کلیک کنید.

پس از اینکار گزینه Save Optimize As برای شما ظاهر می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه Slice‌ها را در این بخش انتخاب کرده‌اید و سپس بر روی گزینه Save کلیک کنید.

اینکار موجب می‌شود تا تصاویر شما به صورت جداگانه ذخیره شود. حال اگر این تصاویر را به ترتیب در اینستاگرام بارگذاری کنید خواهید دید که تصاویر شما به صورت پانوراما در اینستاگرام نشان داده خواهند شد.

و تمام! این بود آموزش ایجاد یک تصویر پانوراما در اینستاگرام

اگر سوالی دارید در زیر همین پست مطرح کنید. ما را در اینستاگرام و تلگرام هم فالو کنید تا از مطالب رایگان و آموزش‌های ارزشمند ما عقب نمانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن