آموزش ساخت ایموجی و استیکر با فتوشاپ و نمونه‌کار

ساخت ایموجی و ساخت استیکر
آموزش ساخت ایموجی و استیکر دلخواه

ایموجی‌ها و استیکرها هر روزه مورد استفاده بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار می‌گیرند. چه از آن‌‌ها خوشتان بیاید چه نه، ایموجی‌ها یکی از ابزار برقراری ارتباط آنلاین هستند. ولی خوب آن است که می‌توانید استیکرها و ایموجی‌های مخصوص به خود و دلخواه خود را بسازید و از آن‌ها در هر اپلیکیشنی استفاده کنید. بدون هیچ مقدمه‌ای، می‌توانید در زیر آموزش ساخت ایموجی و همچنین ساخت استیکر را مطالعه کرده و گام به گام با آن پیش بروید.

مطالب موجود در این پست:

آموزش ساخت ایموجی و ساخت استیکر دلخواه

هرچند که در نگاه اول ایموجی‌ها شکلک‌هایی بیش به نظر نمی‌آیند، ولی در اغلب مواقع همین سادگی آن‌هاست که ساخت استیکر و ایموجی را اندکی دشوار می‌کند. می‌توان گفت که طراحی ایموجی‌ها حتی برای طراحان گرافیک ماهر نیز اندکی چالش‌بر‌انگیز است. به همین خاطر در این پست به صورت گام به گام به آموزش ساخت ایموجی پرداخته‌ایم. مطالب این پست، همچنین در ساخت استیکر نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ابزار لازم برای ساخت استیکر و ایموجی

در حالت کلی هر تصویری می‌تواند به یک ایموجی تبدیل شود. حتی بعضی مواقع، به صورت عمد از تصاویر با کیفیت پایین نیز برای این کار استفاده می‌شود. ولی با این حال بعضی از ابزارها و نرم‌افزارها وجود دارند که می‌توانند در روند طراحی ایموجی به شما کمک کنند. که در این مقاله آموزش ساخت ایموجی به آن‌ها اشاره شده است.

نرم افزارها و مشخصات اولیه مورد نیاز

آسان‌ترین راه ساخت یک ایموجی، استفاده از اپلیکیشن‌های ساخت ایموجی است! بعضی از این نرم‌افزارها شامل بیتموجی برای اندروید، و موجی‌میکر برای IOS است. اما این نرم افزارها به شما فقط قابلیت ترکیب تصاویری از پیش تعیین شده را می‌دهد. بنابرین، برای خلاقیت بیشتر و داشتن آزادی عمل بیشتر، استفاده از نرم افزارهای طراحی گرافیک پیشنهاد می‌شود.

نرم افزارهای طراحی گرافیک برای ساخت استیکر و ایموجی

برای اینکه بتوانید از ابتدا و بدون هیچ تصویر از پیش تعیین شده‌ و محدودیتی یک ایموجی و یا استیکر بسازید، به یکی از نرم افزارهای طراحی گرافیک نیازمند خواهید بود. نرم افزارهایی مثل ایلوستریتور و فتوشاپ از جمله پرکاربردترین نرم افزارهای مورد استفاده طراحان برای ساخت ایموجی و استیکر هستند. در این مقاله آموزش ساخت ایموجی، به طور خاص به کاربرد فتوشاپ پرداخته‌ایم.

فرمت تصاویر

آموزش ساخت ایموجی – فرمت فایل‌ها

تنها فرمتی که برای ساخت ایموجی پیشنهاد می‌شود، فرمت PNG است. همچنین، هنگامی‌که برای یک مشتری طراحی می‌کنید، وظیفه طراح ارائه فایل‌های طراحی PSD و یا AI است، که بسته به نرم افزار مورد استفاده شما ممکن است متفاوت باشد.

  • برای آشنایی با انواع فرمت تصاویر و ویژگی‌های آن‌ها این مقاله را مطالعه کنید.

ابعاد و اندازه تصویر هنگام ساخت ایموجی و استیکر

ابعاد پیشنهادی برای ساخت ایموجی‌ها 128×128 پیکسل است. هرچند، این ابعاد می‌تواند با توجه به نوع رابط کاربری مورد استفاده متفاوت باشد. اغلب ایموجی‌های موجود و مورد استفاده در تلفن همراه با کیفیت 32×32 طراحی و ارائه می‌شوند. ولی برای اینکه ایموجی شما در تبلت و مانیتورهای بزرگ‌تر نیز با کیفیت بهتری نمایش داده شوند، بهتر است که از ابعاد پیشنهادی استفاده کنید.

ساخت استیکر و ایموجی از روی یک تصویر

برای اینکه بتوانید عکس خود، و یا هر عکس دیگری را به ایموجی و یا استیکر تبدیل کنید، گام‌های زیر را در نرم افزار فتوشاپ طی کنید.

  1. 1. تصویر مورد نظر خود را وارد محیط فتوشاپ کنید.
  2. 2. با استفاده از ابزار سلکشن مورد نظر خود (برای مثال Magic Wand) سوژه خود را که می‌خواهید به ایموجی تبدیل کنید انتخاب کنید.
  3. 3. در قسمت Navigation Menu گزینه Select and Mask را انتخاب کنید. با این کار، سوژه شما به ماسک تبدیل شده و گزینه‌های جدیدی برای اصلاح و بهینه‌سازی آن در اختیار شما قرار خواهد گرد.
  4. 4. پس زمینه تصویر را حذف کنید و تغییرات مورد نظر خود را (رنگ، متن و غیره) بر روی تصویر انتخاب شده اعمل کنید.
  5. 5 فایل را با فرمت PNG ذخیره کنید.

حال که تصویر ایموجی و یا استیکر خود را آماده کرده‌اید، باید با توجه به نرم افزاری که می‌خواهید ایموجی در آن ظاهر شود، توضیحات و گام‌های مربوطه را طی کرده و ایموجی خود را به محیط نرم افزار (برای مثال واتساپ و یا تلگرام) اضافه کنید.

آموزش ساخت ایموجی و استیکر از ابتدا

آموزش ساخت ایموجی از ابتدا.

طراحی یک ایموجی از ابتدا نیازمند دانش نرم‌افزار و همچنین طراحی گرافیک است. معمولا اولین گام برای این کار تعریف و طراحی یک کاراکتر و شخصیت است (برای مثال اردک تصویر بالا). یکی از تکنیک‌های پراستفاده برای این کار، روش طوفان ذهنی با استفاده از اسکیس است.

پس از اینکه شخصیت خود را طراحی و انتخاب کردید، نوبت به طراحی حالات مختلف چهره برای این شخصیت است. پس از این مرحله، نوبت به ترسیم شخصیت خود در نرم افزار فتوشاپ است. معمولا بهترین و سریع‌ترین روش برای اینکار، اسکن اسکیس‌ها و تصاویر طراحی شده و سپس وارد کردن آن‌ها به نرم افزار فتوشاپ و ترسیم از روی آن‌هاست. البته در صورتی که از قلم نوری استفاده کنید این کار لازم نخواهد بود.

ترسیم ایموجی از روی اسکیس.

نکات مهم در ساخت ایموجی

حالات چهره و احساسات را به طرزی ساده نشان دهید

ایموجی‌ها معمولا بسیار کوچک هستند و جزئیات حالات چهره به خوبی در آن‌ها مشخص نیست. بنابرین، یکی از تکات مهم هنگام طراحی و ساخت ایموجی‌ها آن است که به مشخص بودن و خوانایی حالات چهره آن‌ها در ابعاد و اندازه کوچک نیز توجه کنید.

یک تم مشخص داشته باشید

,وجود یک تم خاص در هنگام طراحی ایموجی و یا استیکر.

ایموجی‌ها معمولا به صورت تکی نیستند و در یک گروه و خانواده ارائه و استفاده می‌شوند. بنابرین، برای آن که کاربران در هنگام استفاده از آن‌ها سردرگم نشوند، بهتر است که ایموجی شما در یک بسته و خانواده که از نظر ظاهری دارای یک تم و موضوع خاص است طراحی شود.

ایموجی‌های خود را چندمنظوره طراحی کنید

در اینجا منظور از «چندمنظوره بودن» می‌تواند قابلیت استفاده از ایموجی‌های شما در تبلت، موبایل، کامپیوتر و غیره تلقی شود. ولی به این نکته نیز توجه کنید، که انعطاف‌پذیری و چندمظوره بودن شخصیت و موضوع طراحی شده در ایموجی، می‌تواند در ایجاد ارتباط بین کاربر و ایموجی نقش موثرتری داشته باشد.

هرچه هم که باشد، نقش اصلی ایموجی‌ها انتقال احساسات کاربر از طریق متن و یک تصویر ساده است.

به تفاوت‌های فرهنگی توجه کنید

حالات متلف صورت و استفاده از حالات مختلف زبان بدن (برای مثال استفاده از دست‌ها) در فرهنگ‌های مختلف معنا و مفهوم مختص به خود را دارد. بنابرین، در هنگام طراحی سعی کنید تا با توجه به فرهنگ و قشری که از این ایموجی‌ها استفاده خواهند کرد برای شخصیت خود حالات چهره و فیگورهای مختلفی را طراحی کنید.

آموزش ساخت ایموجی و ساخت استیکر
آموزش ساخت ایموجی و ساخت استیکر در فتوشاپ.

این بود آموزش ساخت ایموجی و گام‌های لازم برای طراحی آن از ابتدا! اگر ایموجی خاصی طراحی کرده‌اید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید!

صفحه اینستاگرام آپگراف را دنبال کنید تا از فرصت‌های ویژه ما خبردار شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن