اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی (2021) - گام به گام، ویدئویی و به زبان فارسی

آموزش کاربردی آخرین نسخه فتوشاپ، مناسب برای همه سطوح

دوره رایگان فتوشاپ مقدماتی

این روزها یادگیری نحوه کار با فتوشاپ به همان اندازه اهمیت دارد که یادگیری کامپیوتر در چند سال پیش مهم بود! همه می‌دانند که تاثیر فتوشاپ بر افزایش کیفیت تبلیغات، طرح‌‌‌های گرافیکی و کسب و کارهای اینترنتی بسیار بیشتر آن چیزی است که بشود تصورش را کرد. هر روزه تعداد دوره آموزش فتوشاپ بیشتر و بیشتر می‌شود. اگر شما هم در حال خواندن این پست هستید، پس حتما به این موضوع پی برده اید.

به شما برای این تصمیم صحیح، یعنی شرکت در یک دوره آموزش فتوشاپ، تبریک گفت! اما شاید نمی‌دانید از کجا یادگیری را شروع کنید؟ آیا لازم است تمامی‌ابزارهای فتوشاپ را بیاموزید؟ آیا دوره ای هست که اصول به آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی بپردازد؟ کدام دوره آموزش فتوشاپ برای شغل و حرفه شما مناسب است؟

پاسخ این سوال «بله» است! اگر می‌خواهید کارهای کلی و روزمره فتوشاپ را انجام دهید، نیازی به یادگیری همه تکنیک‌‌‌های فتوشاپ نیست. ما در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی تنها در عرض 5 ساعت تمامی‌نکاتی که برای شروع مورد نیاز است کاملا توضیح داده ایم.

مطالبی که در این پست می‌خوانید:

تمامی‌دروس موجود در دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی به صورت ویدئویی و متنی هستند. به این صورت که ابتدا مطالب در ویدئوی آموزش داده شده و سپس به صورت متنی و گام به گام در زیر ویدئو شرح داده شده اند. در هر درس فایل‌‌‌های تکمیلی مربوط به آن جلسه به صورت فایل فتوشاپ در دسترس هنرجویان قرار گرفته است. این کار به تمرین و دنبال کردن دروس به صورت گام به گام کمک می‌کند.

دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی

تعداد درس‌ها: 30 جلسه

مدت زمان: 5 ساعت

مدرس: سالار کامجو

سطح: مبتدی تا نیمه حرفه‌‌ای

فایل تمرینی: دارد

کیفیت ویدیو‌ها: HD

چرا دوره آموزش فتوشاپ آپگراف را انتخاب کنیم؟

دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی اولین دوره از مجموعه دروس آموزشی طراحی گرافیک آپگراف است. در این دوره به صورت ویدئویی و با ارائه مثال، استفاده از تمامی‌بخش‌‌‌های ضروری فتوشاپ شرح داده شده است. پس از شرکت در این دوره خواهید توانست تا تصاویر و طرح‌‌‌های گرافیکی خود را تا حد قابل قبولی ارائه و ادیت کنید.

برخی از مهارت‌‌‌های هنرجویان پس از شرکت در دوره:

شرکت در دوره فتوشاپ مقدماتی کاملا رایگان است!

برای شرکت در دوره و مشاهده ویدئوها هیچ نیازی به پرداخت هزینه ندارید. هدف آپگراف ایجاد محیطی آموزشی است که بدون دردسر در دسترس هنرجویان باشد.

بنابرین، تمامی‌مطالب آموزشی موجود در هر درس به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به ثبت نام در اختیار شما قرار می‌گیرد. فقط برای دانلود مطالب تکمیلی (مانند فایل فتوشاپ هر جلسه) لازم است که ایمیل خود را در سایت وارد کنید.

مطالب دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی

توضیح اصطلاحات مهم

جلسات اول دوره آموزش فتوشاپ آپگراف، با اصطلاحات و مفاهیمی‌که در دروس بعدی مورد استفاده قرار گرفته اند آشنا می‌شوید.

جلسات به صورتی تنظیم شده اند که با ارائه مثال و توضیحات گرافیکی همراه هستند تا به طرزی ملموس هر یک از مفاهیم را به هنرجو منتقل کنند.

آشنایی با محیط فتوشاپ، تنظیم محیط کاری مطابق میل خودتان، شرح روند کلی کار با فتوشاپ، اصطلاحات مربوط به ویرایش عکس و تنظیمات تصویر از جمله نکات مهمی‌هستند که در دوره آموزش فتوشاپ آپگراف، طی چند جلسه به صورت کامل آموزش داده شده اند.

شرح تمام ابزارهای ضروری

بخش اصلی دوره مربوط به معرفی و توضیح کاربرد هر یک از ابزارهای پرکاربرد فتوشاپ است.

فتوشاپ دارای ابزارهای بسیار متنوعی است که ممکن است در ابتدای کار سبب گنگ بودن محیط فتوشاپ شوند.

جلسات آپگراف با ارائه مثال و تفکیک هر یک از ابزارها به گونه ای تهیه شده اند تا ماهیت و عملکرد هر یک از ابزارها را به سادگی منتقل کنند. لازم به ذکر است که در این دوره تنها بخشی از ابزارها و تکنیک‌ها تدریس شده اند که برای انجام امور مقدماتی برای هنرجویان لازم و ضروری است. بنابرین، به هیچ عنوان در این دوره به نکات پیچیده پرداخته نشده است.

آموزش کامل سه پروژه عملی

برای آنکه مطمئن شوید پس از این دوره می‌توانید پروژه‌‌‌های مورد نظر خود را کاملا عملی کنید، در انتهای دوره سه درس پروژه محور قرار داده ایم.

در این سه درس، از ابتدا روند طراحی لوگو، قرار دادن آن بر روی کارت ویزیت و نمایش آن به صورت واقعی را خواهید آموخت.

همچنین، روتوش صورت و طراحی یک تصویر فتومونتاژ در دو درس بعدی کاملا شرح داده شده اند. این دروس به طرزی تنظیم شده اند که در آن‌ها تمامی‌مطالبی که در طی این دوره آموخته اید مورد استفاده قرار میگیرند و به تمرین و مرور ابزارهای مختلف کمک می‌کنند.

آشنایی با محیط درسی

آپگراف با استفاده از محیطی کاربرد پسند، نحوه دسترسی به هر درس و مطالب مختلف دوره را برای شما آسوده کرده است. محیط دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی به گونه ای است که همیشه به هر درسی دسترسی خواهید داشت. همچنین، می‌توانید روند تکمیل درس‌‌‌های خود را در طول دوره مشاهده کنید. علاوه بر این، توضیحات متنی موجود در زیر هر درس به صورت گام به گام، خلاصه مطالب آموخته شده در ویدئوی آموزشی را شرح داده اند.

مطالب و فایل‌‌‌های تکمیلی موجود در قسمت بالای هر درس، شامل فایل هایی است که مدرس دوره از آن‌ها استفاده کرده است. استفاده از این فایل‌ها سبب می‌شود تا هنرجو بتواند همگام با مدرس تمام تغییرات را بیازماید.

هرچند که دوره آموزش فتوشاپ آپگراف به صورت خود آموز است، ولی شما همواره می‌توانید در زیر هر درس سوالات و نظرات خود را درباره دوره بنویسید تا مدرس دوره در عرض 24 ساعت به آن‌ها پاسخ دهد. حتی در صورت نیاز، می‌توانیم با شما تماس تصویری گرفته و گام به گام مشکل شما را حل کنیم.

تصاویری از محیط دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی

تصاویر زیر تنها بخشی از دروس موجود در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی است. استفاده از انواع قلم‌ها (Brush) و تکنیک‌‌‌های ترسیم سریع الگوهای زیبا، و همچنین روتوش صورت و سایر دروس پروژه محور از جمله بخش‌‌‌های مختلف این دوره هستند. طبق تصاویر زیر، مشاهده می‌کنید که در هر درس کلیدهای میانبر و اصطلاحات به صورت متنی نوشته شده اند. این کار باعث میشود تا هنرجو بتواند گام به گام با مدرس پیش برود.

آموزش رایگان فتوشاپ
استفاده از Healing Brush در فتوشاپ.

اگر کمی‌با فتوشاپ آشنا باشید، احتمالا تا حدودی با نحوه استفاده قلم و Brush نیز آشنا هستید. ولی تکنیک‌‌‌های مختلفی برای ترسیم الگوها و طرح‌‌‌های زیبا وجود دارد که کار را برای شما بسیار راحت تر می‌کند. برای مثال، تصویر زیر طرز ترسیم طرح ماندلا را به صورت کاملا سریع و راحت آموزش داده است. با همین تکنیک، می‌توان طرح‌‌‌های اسلیمی‌و موارد مشابه دیگری را نیز ترسیم نمود. دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی آپگراف سرشار از چنین نکاتی است که هم برای هنرجویان تازه کار مفید است و هم حرفه ایها!

استفاده از تکنیک‌‌‌های ترسیم با Brush.

همانطور که گفتیم، دوره فتوشاپ مقدماتی برای همه سطوح مناسب است. برای مثال، در تصویر زیر قسمتی از درس مربوط به ابزار جابجایی «Move tool» را مشاهده می‌کنید. در این درس، نه تنها اصول اولیه این ابزار آموزش داده شده است، بلکه روش‌‌‌های مرتب سازی تصاویر و گرافیک‌‌‌های مختلف نیز به صورت حرفه ای تدرس شده اند. هدف آپگراف از برگزاری دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی ایجاد امکان یادگیری فتوشاپ برای هنرجویانی از همه سطوح است.

آموزش گام به گام نحوه جابجایی تصاویر و میانبرهای آن در فتوشاپ.

جمع بندی دوره با استفاده از دروس پروژه محور

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، در انتهای دوره آموزش فتوشاپ آپگراف چندین درس پروژه محور وجود دارد. در این دروس، قادر خواهید بود تا از مطالب آموزش داده شده در طول دوره استفاده کنید و چند پروژه عملی را همراه مدرس انجام دهید. روتوش تصویر، فتومونتاژ، طراحی لوگو و کارت ویزیت از جمله دروس این دوره آموزش فتوشاپ هستند. برای مثال، تصویر زیر نشانگر بخشی از درس مربوط به روتوش مقدماتی صورت است.

آموزش پروژه محور روتوش صورت مقدماتی در فتوشاپ.

دوره فتوشاپ مقدماتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد دارید تا بتوانید در محیط فتوشاپ عکس‌‌‌های خود را در حد قابل قبولی روتوش و ویرایش کنید، قسمتی از عکس را حذف کنید و یا اگر می‌خواهید طرح‌‌‌های تبلیغاتی مانند لوگو، پوستر، بنر و جلد کتاب طراحی کنید، شرکت در این دوره برای شما ضروری است. حتی اگر قصد آموزش حرفه ای فتوشاپ را نیز داشته باشید، ابتدا باید و باید با مفاهیم و مطالبی که در این دوره آموزش داده ایم آشنا شده و بر آن‌ها مسلط شوید.

هدف اصلی آپگراف از ارائه دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی آن است که یادگیری فتوشاپ را برای همه ممکن سازد. بنابرین، دروس به طرزی ارائه و تدریس شده اند تا برای تمامی‌سنین و حرفه‌ها مناسب باشند.

  • اگر دانشجو یا دانش آموز هستید، این دوره می‌تواند به شما در ارائه هر چه بهتر پروژه‌‌‌های کلاسی و درسی کمک کند.
  • اگر شغل آزاد دارید و یا کارمند هستید، این دوره در جذب مشتری و یا جلب نظر کارفرما و انجام راحت تر امور اداری برای شما مفید خواهد بود.
  • اگر عکاس هستید، با استفاده از مطالب این دوره قادر خواهید بود تا عکس‌‌‌های مشتریان خود و یا عکس‌‌‌های مختلف خود را روتوش و ویرایش کنید.
  • اگر جویای کار هستید، با یادگیری فتوشاپ قادر خواهید بود تا طیف گسترده ای از مهارت‌ها را به رزومه خود اضافه کنید.

مدت زمان و طول دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی

کل طول دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی کمتر از 5 ساعت است. هر یک از درس‌‌‌های موجود در این دوره، تنها 5 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. تقسیم بندی مباحث فتوشاپ به گونه ای است که درک مطالب را برای هنرجویان راحت تر کرده و تفاوت آن‌ها را در ذهن مخاطبان دوره ملموس تر می‌کند. همچنین، کوتاه بودن مدت زمان هر یک از درس‌ها سبب می‌شود که در هر موقع از روز و در هر شرایطی بتوانید از مطالب دوره استفاده کنید.

به دلیل کوتاه بودن مدت زمان دروس، شما قادر خواهید بود تا یک مطالب را چندین بار مرور کنید تا بر آن مسلط شوید. دقت کنید که کوتاه بودن طول درس‌‌‌های این دوره به معنای آن نیست که برخی از مطالب از قلم افتاده باشند. در این دوره تمامی‌مطالبی که برای شروع به کار با فتوشاپ نیاز خواهید داشت آموزش داده شده است.

پشتیبانی و رفع اشکال

متخصصان و مدرس دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی همیشه در کنار شما خود بود. هرچند که این دوره به صورت خود آموز طراحی شده است، ولی مدرس دوره در کمتر از 24 ساعت به سوالات شما پاسخ خواهد داد. هر سوال و یا اشکالی که داشته باشید می‌توانید در زیر درس مربوطه مطرح کنید.

در صورتی که سوال و مشکل شما قابل طرح به صورت متنی نیست، می‌توانید به ما اطلاع دهید تا به صورت ویدئویی با شما تماس گرفته به سوالاتتان پاسخ دهیم.

چگونه در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی شرکت کنیم؟

برای شرکت در دوره و ورود به بخش آشنایی با مدرس و دوره، کافی است تا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

همانطور که گفتیم، برای شرکت در دوره هیچ نیازی به ثبت نام ندارید و از همین حالا می‌توانید یادگیری را شروع کنید. ولی برای دسترسی به فایل‌‌‌های تکمیلی دوره و همچنین اطلاع از تخفیف‌ها و دوره‌‌‌های آینده ما، پیشنهاد می‌کنیم که در سایت ثبت نام کنید. ثبت نام شما در سایت باعث دلگرمی‌ما نیز می‌شود 🙂

از خدمات دیگر آپگراف نیز بهره مند شوید!

آپگراف فقط یک سایت آموزشی نیست. علاوه بر برگزاری دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی، تیم ما قصد دارد تا در آینده دوره‌‌‌های تخصصی تر و حرفه ای تر مختلفی را در زمینه‌‌‌های گوناگون طراحی دیجیتال و حتی طراحی دست آزاد، آبرنگ و غیره نیز برگزار کند. همچنین، خدمات رایگان و اختصاصی بسیار دیگری نیز در سایت آپگراف در دسترس همه کاربران سایت قرار گرفته اند.

می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید تا Brushها، پترن‌ها و ماکاپ‌‌‌های جذاب و کاربردی بسیاری را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. در طول درس‌‌‌های دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی، برخی از ابزارهای مورد استفاده توسط مدرس از همین بخش سایت دانلود شده اند که شما نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید!

در بخش مقالات سایت، نکاتی درباره رشته گرافیک، طراحی پوستر، کارت ویزیت، هنرمندان برجسته این زمینه و سبک‌‌‌های گرافیک و غیره مورد بحث قرار گرفته اند. پس از شرکت در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی، هر سوالی که دارید می‌توانید مطرح کنید تا در صورت نیاز یک پست اختصاصی درباره موضوع مورد نظر شما پست کنیم!

با شرکت دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی، از تخفیف‌ها و فرصت‌‌‌های ویژه آینده آپگراف بهره مند شوید.

همانطور که قبل تر نیز مطرح کردیم، برای شرکت در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی هیچ نیازی به ثبت نام ندارید. ولی آپگراف در آینده دوره‌‌‌های حرفه ای تر و متنوع تری خواهد داشت. در صورتی که در سایت ثبت نام کنید، می‌توانید جزو افرادی باشید که از دوره‌ها و تخفیف‌‌‌های ویژه ما با خبر خواهید شد.

اگر درباره دوره سوال دیگری دارید، زیر همین پست مطرح کنید. آپگراف تا 24 ساعت به تمامی‌سوالات شما پاسخ می‌دهد!

می‌توانید نمونه کارها و آموزش‌‌‌های بیشتری را در صفحه اینستاگرام ما مشاهده کنید! همچنین، بعضی از نمونه کارهای هنرجویانی که در دوره آموزش رایگان فتوشاپ مقدماتی شرکت کرده اند قابل مشاهده هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن