اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
کتابهای طراحی گرافیک | هشت کتاب مهمی که هر گرافیستی باید خوانده باشد | 1400

کتاب‌های طراحی گرافیک | هشت کتاب مهمی‌که هر گرافیستی باید بخواند.

کتابهای طراحی گرافیک

اگر به رشته‌ی طراحی گرافیک علاقه‌مند هستید، و یا حتی اگر سال‌هاست که به صورت غیر اکادمیک در حوزه‌ی طراحی گرافیک و یا سایر رشته‌های مرتبط در حال فعالیت هستید، خواندن چند کتاب گرافیک در مرتبط می‌تواند تاثیر زیادی در نحوه‌ی یادگیری و خروجی کارهای شما بگذارد.

مجموعه کتابهای طراحی گرافیک بسیار گسترده و بیشمار هستند. با این حال، بعضی از این کتاب‌ها باید توسط هر گرافیستی مطالعه شوند. این کتاب‌ها در قفسه اغلب کتابخانه‌های دانشگاهی موجود بوده و باید در قفسه کتاب شما هم باشد. شاید همیشه نیاز به حفظ کردن اصول مطرح شده در این کتابها نداشته باشید. ولی در دسترس بودن این کتابها در هنگام مواجهه با موضوع‌های طراحی مختلف می‌تواند نظم دهنده و الهام بخش طرح شما باشد.

در این پست به ارائه‌ی هشت مورد از کتابهای مهم طراحی گرافیک پرداخته شده است. در معرفی این کتاب‌ها سعی بر این بوده تا طیف گسترده‌ای از مطالب پوشش داده شود. موضوعاتی از جمله طراحی لوگو، تایپوگرافی، فونت، چیدمان و غیره در این کتابها مورد بحث قرار داده شده اند. بهتر است به این امر نیز اشاره کنیم، که این کتاب‌ها اغلب بین کتب منبع (رفرنس) طراحی گرافیک نیز هستند.

بنابرین داشتن آن‌ها و مطالعه‌ی مطالب مطرح شده در این کتب مخصوصا برای دانشجویان رشته ارتباط تصویری امری مهم است. لینک دانلود برخی از کتاب‌ها در بخش مربوطه قرار گرفته اند. در صورت عدم وجود لینک دانلود، لینک خرید آن در اختیار شما گذاشته شده است.

فهرست مطالب این پست:

لیست کتابهای طراحی گرافیک به همراه لینک

لیست زیر شامل هشت کتاب مهم طراحی گرافیک است که خواندن آن‌ها برای هر گرافیستی واجب است. در هر بخش، توضیحات مربوط به کتاب، تصویر جلد و لینک خرید کتاب قرار گرفته است. لینک دانلود برخی از کتاب‌ها در بخش مربوطه قرار گرفته است.

در مقابل هر یک از کتاب‌ها، لینک خرید کتاب از ایران، و آمازون، و همچنین خرید نسخه PDF آن از آپگراف قرار داده شده است.

علاوه بر این، به دلیل درخواست کاربران و اهمیت بالای این هشت کتاب، تمامی‌این کتب در قالب یک مجموعه کامل در اختیار شما قرار گرفته است که می‌توانید از لینک مقابل تهیه فرمایید.

جزئیات کامل مربوط به هر یک از کتابهای طراحی گرافیک با کلیک بر روی لینک مربوطه قابل مشاهده است.

کتاب لوگو مدرنیسم (Logo Modernism)

این کتاب بی نظیر به همت جنس مولر (Jens Muller) و توسط انتشارات TASCHEN به چاپ رسیده است. این مجموعه ارزشمند شامل 6000 لوگوی ترید مارک شده و حرفه ای است که در سال‌های 1940 تا 1980 طراحی شده اند. در این کتاب طرز تفکر مدرنیسم و طراحی نوگرا مورد بررسی قرار گرفته و اینکه چگونه چنین تفکری به شرکت‌های تجارتی هویتی تجدید بخشید می‌پردازد.

موضوعات مختلفی که در این کتاب قابل مطالعه است، شامل خطوط هواپیمایی، گالری‌های معروف، مدیا و تلویزیون و مغازه‌های خرده فروش است. فصل‌های مختلف این کتاب شامل: هندسه، افکت، تایپوگرافی است. هر بخش به چند زیر بخش تقسیم شده و بر اساس موضوعات دقیق‌ترین مانند حروف، اشکال، نقطه‌ها و غیره طبقه‌بندی شده است.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک خرید از ایران: (ترجمه شده)

لوگو مدرنیسم - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب گرافیک لوگو مدرنیسم.

مثل یک هنرمند بدزد (Steal Like an Artist)

یکی دیگر از کتابهای مهم طراحی گرافیک کتاب Steal like an Artist نوشته آستین کلئون است. این کتاب اثری ارزشمند برای کمک به فرآیند خلاقیت هنرمندان در عصر دیجیتال است. در این کتاب می‌توانید به مطالعه ده اصل مهم بپردازید که به شما در یافتن ذوق هنری مختص به خود کمک می‌کند. این کتاب در بسیاری از کتاب‌فروشی‌های ایران وجود داشته و به زبان فارسی نیز ترجمه شده است.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک خرید از ایران: (ترجمه شده)

مثل یک هنرمند بدزد - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب

سیستم گرید در طراحی گرافیک (Grid system in graphic design)

این کتاب که اثر جوزف مولر-بروکمن است، به یادگیری و تسلط بر مفهوم شبکه (گرید) در طرح‌های گرافیکی کمک می‌کند. سیستم گرید یکی از ابزاری است که برای نظم دهی به آثار گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب راهنماییست جامع بر سیستم گرید و نمونه‌ها و اصول بهره‌مندی از آن در هنگام طراحی. این کتاب نیز به دلیل اهمیت بالای آن، به زبان فارسی ترجمه شده و قابل خرید است.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک خرید از ایران: (ترجمه شده)

سیستم گرید - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب گرافیک – از جمله کتابهای طراحی گرافیک رفرنس

تفکر با تایپ (Thinking with type)

این کتاب پرفروش، یک راهنما برای استفاده از تایپوگرافی در ایجاد ارتباط و انتقال پیام است. کتاب تفکر با تایپ توسط الن لوپتون نگاشته و جمع آوری شده است. موضوعات داخل این کتاب شامل تایپوگرافی روی کاغذ و همچنین تایپوگرافی با استفاده از ابزار کامپیوتری است. متاسفانه این کتاب تنها به زبان انگلیسی موجود بوده و ترجمه نشده است. با این حال امکان دانلود نسخه زبان اصلی آن وجود دارد.

لینک آمازون: (کتاب اصل)

تفکر با تایپ - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب گرافیک تفکر با تایپ.

عناصر سبک چاپی (The Elements of Typographic Style)

سبک چاپی و نایپوگرافی، یکی از پرطرفدارترین و مورد علاقه‌ترین سبک‌های طراحی گرافیک است. این سبک در طراحی پوستر، جلد و لوگو استفاده بسیار دارد. نویسنده این کتاب، رابرت برینگهارست، طراح گرافیک و شاعری شناخته شده است. وی در این کتاب، به وضوح به شرح سبک‌های مختلف تایپوگرافی پرداخته است. این کتاب به فارسی ترجمه نشده است. با این حال می‌توانید آن را از لینک زیر دانلود نمایید.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک خرید از ایران: (ترجمه شده)

سبک چاپی - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
کتاب پنجم، از مجموعه کتابهای طراحی گرافیک.

طراحی هویت برند (Designing brand identity)

اگر مسئولیت برندسازی یک شرکت را بر عهده دارید، و یا اگر می‌خواهید اطلاعات شما درباره برندینگ و طرح‌های گرافیکی مربوط به آن بیشتر شود، کتاب»طراحی هویت برند» یکی از کتابهای مهم طراحی گرافیک در این حوزه است. آلینا ویلر، نویسنده این کتاب، بهتر از هر کس دیگری به شرح ماهیت طراحی هویت پرداخت و نحوه عملکرد آن را توضیح میدهد. این کتاب بارها و بارها به چاپ رسیده و به زبان فارسی نیز ترجمه شده و قابل خرید است.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک خرید از ایران: (ترجمه شده)

برای مشاهده لینک کتاب‌های کم‌یاب طراحی گرافیک که به تازگی به فروشگاه آپگراف اضافه شده‌اند، بر روی این لینک کلیک کنید.

طراحی هویت برند - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب

کتاب گرافیک ایده طراحی گرافیک (The Graphic Design idea Book)

این کتاب برای کسانی که علاقه مند به طراحی گرافیک هستند و به دنبال الهام گرفتن از ایده‌‌‌های جدیدند توصیه می‌شود. نویسنده کتاب، گیل اندرسون و استیون هلر، به شرح فرآیند ایده یابی و همچنین ویژگی‌‌‌های طرح خوب پرداخته است. این کتاب به زبان فارسی ترجمه نشده است. با این حال امکان دانلود نسخه زبان اصلی آن وجود دارد.

این کتاب به فارسی ترجمه نشده است، با این حال، شما می‌توانید به نسخه اصلی کتاب، از طریق لینک رو به رو دسترسی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره جزئیات کتاب و محتوای آن، بر روی تصویر رو به رو کلیک کنید.

لینک آمازون: (کتاب اصل)

کتاب هفتم از مجموعه کتابهای طراحی گرافیک

تعامل رنگ (Interaction of Color)

کتاب تعامل رنگ، نوشته جوزف آلبرس که در سال 1971 به چاپ رسیده است، اثری استادانه در آموزش هنر است. این کتاب همواره توسط اساتید و هنرجویان برای یادگیری و آموزش مورد استفاده قرار گرفته است. این کتاب به مفاهیم تئوری رنگ و مطالب پیچیده مرتبط با آن، ولی به زبانی ساده، پرداخته است. برای دانلود این کتاب می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

لینک آمازون: (کتاب اصل) لینک دانلود از ایران: (ترجمه نشده)

تعامل رنگ - کتاب‌‌‌های طراحی گرافیک
تصویر کتاب – لیست کتابهای طراحی گرافیک.

تهیه یکجای گلچین کتاب‌های مهم طراحی گرافیک

مجموعه کتاب‌های مهم و رفرنس طراحی گرافیک، شامل هشت کتاب اصلی است. هرچند که هر یک از این کتاب‌ها به صورت جداگانه برای خرید در اختیار شما قرار گرفته‌ است، ولی به دلیل اهمیت این کتاب‌ها و تقاضای کاربران، این مجموعه ارزشمند از هشت کتاب رفرنس طراحی گرافیک، در اختیار شما قرار داده شده است.

در صورتی که کتاب مورد نظر شما در میان این مجموعه موجود نبود، حتما درخواست خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت تهیه شده و در این صفحه با شما به اشتراک گذاشته شود.

آیا دنبال کتاب گرافیک خاصی هستید که در لیست بالا موجود نبود؟ حتما اسم کتاب مد نظر خود را زیر همین پست بنویسید، تا در سایت قرار گیرد.

کتابهای طراحی گرافیک بسیار گسترده هستند؛ ما سعی کردیم که در این پس آن دسته از کتابهای طراحی گرافیک که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را با شما به اشتراک بگذاریم.

اگر به کتاب دیگری نیاز دارید، آن را در قسمت نظرات بنویسید. ما حد اکثر تلاش خود را خواهیم کرد تا کتاب‌‌‌های درخواستی و مورد نظر شما را به لیست بالا اضافه کنیم.

برای مشاهده لینک کتاب‌های کم‌یاب طراحی گرافیک که به تازگی به فروشگاه آپگراف اضافه شده‌اند، بر روی این لینک کلیک کنید.

اگر به طراحی گرافیک علاقه دارید، همین حالا در دوره‌‌‌های رایگان و حرفه ای آموزش فتوشاپ آپگراف شرکت کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن