اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Image size

تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Image size

تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Image size
آموزش تصویری تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ.

یادگیری تغییرات و تنظیمات مربوط به نوع و تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ برای همه افرادی که قصد کار کردن با آن را دارند مهم است. در این مطلب ابتدا تنظیمات مربوط به تصویر را به صورت کلی مرور می‌کنیم. سپس، به نکات مربوط به تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ می‌پردازیم.

در زیر ابتدا به تغییرات مربوط مد رنگی پرداخته ایم. این موضوع در مقاله مربوط به تنظیم مد رنگی کاملا توضیح داده شده است. همچنین برای آشنایی با مفهوم مد رنگی این مقاله را مطالعه کنید.

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به تنظیمات اندازه در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

نکات تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ

در منوی Image (بالای صفحه) تنظیمات گوناگونی برای اعمال بر روی تصویر وجود دارد. در ادامه تنظیمات مهم این بخش را مرور می‌کنیم.

تنظیمات مربوط به مد رنگی

برای دسترسی به تنظیمات رنگ، از منوی بالای تصویر بر روی Image کلیک کنید. سپس، در منوی جدیدی که ظاهر می‌شود بر روی Mode کلیک کنید. در این قسمت خواهد توانست تا تنظیمات مربوط به رنگ و تن رنگی را تغییر دهید. برای مثال، اگر می‌خواهید مد رنگی خود را از RGB به CMYK تغییر دهید، از این قسمت استفاده کنید. به تصویر زیر توجه کنید. (درباره RGB و CMYK در این پست مطالعه کنید).

تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ

تنظیمات مربوط به تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ

مباحث قبلی، مانند مد رنگی و یا Adjustment layerها در درس‌‌‌های قبلی همین دوره آموزش داده شده اند. بنابرین، در این بخش به شرح مفصل تنظیمات اندازه تصویر خواهیم پرداخت. برای شروع، از منوی Image بر روی Image Size کلیک کنید. کلید میانبر این بخش، Alt+Cntrl+I است. پس ا انتخاب این گزینه، پنجره زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

پنجره اصلی تنظیمات مهم در هنگام تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ.

با استفاده از این پنجره، می‌توانید حجم، ابعاد، کیفیت تصویر و رزولوشن تصویر را را با استفاده از ابعاد و واحدهای اندازه گیری مختلف تغییر دهید. برای مثال، فرض کنید که می‌خواهیم اندازه تصویر خود را به نصف حالت فعلی تغییر دهیم. گام‌ها زیر را دنبال کنید.

  • برای اینکار باید ابعاد تصویر خود را (Width & Height) را به نصف حالت فعلی تغییر دهیم. توجه کنید که اگر بر روی علامت زنجیر (تصویر زیر) کلیک کنید، تناسبات تصویر شما تغییر خواهد کرد (یعنی با تغییر عرض، ارتفاع تغییر نخواهد کرد) ولی اگر دوباره بر روی زنجیر کلیک کرده و آن را فعال کنید، تناسبات تصویر شما حفظ خواهد شد. یعنی با کاهش عرض، ارتفاع نیز به همان نسبت کاهش خواهد یافت.
  • در مرحله بعدی مشاهده می‌کنید که با کاهش عرض با نصف، مقدار مربوط به ارتفاع نیز نصف خواهد شد. همچنین، خواهید دید که حجم عکس شما نیز کاهش پیدا کرده است. با توجه به تصویر زیر، می‌بینید که حجم عکس قبلا 33 مگابایت بوده و با نصف کردن ابعاد، حجم آن به 8 مگابایت کاهش یافته است.
  • به همین ترتیب، می‌توانید رزولوشن تصویر خود را نیز کاهش یا افزایش دهید. دقت کنید که این کار بر حجم تصویر شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. با افزایش رزولوشن، تراکم پیکسلی تصویر افزایش میابد و حجم آن نیز بیشتر میشود. پس اعمال تنظیمات، بر روی OK کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که ابعاد تصویر نصف شده است.

تنظیمات مربوط به چرخش تصویر

از منوی Image بر روی Image rotation کلیک کنید. سپس، در محیط فتوشاپ کلیک کرده و آن را بالا و پایین کنید. مشاهده می‌کنید که تصویر شما نیز چرخانده میشود.

بهترین راه برای اعمال چنین تغییراتی در فتوشاپ، استفاده از کلیدهای میانبر CNTRL+T است. این گزینه از منوی Edit و قسمت Transform نیز قابل دسترسی است. پس از انتخاب این ابزار، می‌توانید به صورت همزمان تصویر خود را برش داده و ابعاد آن را نیز کوچک و بزرگ کنید. همچنین، می‌توانید تصویر خود را بچرخانید. برای چرخاندن تصویر، باید نشان گر موس را در قسمتی خارج از عکس خود برده و کلیک کنید. سپس، با بالا و پایین کردن نشانگر موس، تصویر را بچرخانید.

نکات تکمیلی مربوط به تنظیمات تصویر و اندازه تصویر در فتوشاپ را در ویدئوی بالای صفحه مشاهده کنید.

پیش از آنکه کار خود را آغاز کنید، حتما به ابعاد و کیفیت تصویر دقت کنید. بسیاری از تنظیمات مربوط به تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ می‌تواند در کیفیت کار پایانی شما، به ویژه در هنگام چاپ، تاثیر گذار باشد.

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به تنظیمات اندازه در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن