اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
تغییرات فتوشاپ 2021 | شرح قدم به قدم تغیرات جدید Photoshop 2021

تغییرات فتوشاپ 2021 | شرح قدم به قدم تغیرات جدید Photoshop 2021

تغییرات فتوشاپ 2021
بررسی تغییرات فتوشاپ 2021

آدوبی به تازگی نسخه‌ی جدیدی از نرم‌افزارهای خود را روانه‌ی بازار کرده ‌است. این آپدیت شامل تغییرات جدیدی در یکی از نرم افزارهای محبوب آدوبی، یعنی فتوشاپ نیز هست. فتوشاپ 2021 با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به کمک طراحان آمده، تا در سرعت بخشیدن به کار آن‌ها و همچنین کاستن از حجم کارهای اضافی به کاربران نرم افزار یاری رساند. این امر یکی از مهمترین تغییرات فتوشاپ 2021 به شمار می‌آید.

متاسفانه، به دلیل متصل بودن بسیاری از جدیدترین تغییرات فتوشاپ 2021 به Creative Cloud امکان استفاده از برخی از این آپدیت‌ها برای کاربران ایرانی فراهم نیست. اگرچه، تغییرات مفید دیگری بدون نیاز به عضویت در Creative Cloud نیز قابل استفاده است. این پست، به معرفی این تغییرات و شرح مختصر چگونگی استفاده از آن‌ها پرداخته است.

اگر به فتوشاپ علاقه مند هستید، همین حالا در دوره‌‌‌های رایگان و جامع فتوشاپ آپگراف شرکت کنید!

تغییرات فتوشاپ 2021

Content-aware Trace

نسخه‌ی قبلی فتوشاپ (2020) قابلیت Contet-aware fill را معرفی کرد. این نسخه از فتوشاپ نیز با هدف کاستن از کارهای اضافی و وقت گیر، گزینه‌ی Content-aware Trace را به نرم افزار فتوشاپ 2021 افزوده است. همانگونه که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، این ابزار برای انتخاب و یا کشیدن خط اطراف یک شی خاص بسیار مفید است. جهت استفاده از این ابزار کافی است گام‌های آورده شده در تصویر زیر را قدم به قدم دنبال کنید:

content aware trace - تغییرات فتوشاپ 2021
محل قرار گیری ابزار جدید – بررسی تغییرات فتوشاپ 2021.
content aware trace
نحوه‌ی اجرای اتوماتیک ابزار
content aware trace
نتیجه‌ی استفاده از ابزار – بررسی تغییرات فتوشاپ 2021

به صورت رایگان در کلاس‌های ویدئویی آموزش فتوشاپ آپگراف شرکت کنید. همین حالا ثبت نام کنید.

دسترسی آسان به Content-aware Fill – بررسی تغییرات فتوشاپ 2021

همانطور که پیش‌تر نیز گفته شده، قابلیت content aware fill در نسخه 2020 آورده شده بود. به دلیل استفاده‌ی بسیار از این ابزار، دسترسی به این قسمت در فتوشاپ 2021 بسیار آسان است. تنها کافی است تا بر روی تصویر خود راست کلیک کرده، و مطابق تصویر، از منوی باز شده آن را انتخاب کنید.

content aware fill
محل قرارگیری گزینه‌ی conent-aware fill در نسخه جدید فتوشاپ

جایگزین کردن سریع آسمان

تغییر رنگ و یا نوع آسمان یکی از تغییرات متداولی است که عکسان در تصاویر خود اعمال می‌کنند. قابلیت Sky replacement ابزاری جدید است که به سرعت به کاربران کمک می‌کند تا آسمان عکس خود را تغییر دهند. برای اینکار کافی است تا مراحل آورده شده زیر را دنبال کنید.

sky replacement
محل قرارگیری Sky replacementدر فتوشاپ 2021
sky replacement
نحوه اعمال ابزار جایگزینی آسمان

Help جدید و مفید!

نوار ابزار Help همیشه جزو قسمت‌هایی است که فهم آن بسیار سخت و دشوار است. به همین خاطر نیز اغلب کاربران از آن استفاده نمی‌کنند. نسخه‌ی جدید فتوشاپ 2021 با ایجاد تغییرات کلی در قسمت Help آن را به ابزاری مفید تبدیل کرده است. در این مورد از تغییرات فتوشاپ 2021، امکان جستجوی ابزار مختلف فتوشاپ و شرح تصویری آن وجود دارد. به این صورت که کاربر با استفاده از کلید واژه‌هایی (مانند تصویر زیر) می‌تواند از محل قرار گیری آن مطلع شود.

همچنین، در صورت نیاز، فتوشاپ 2021 قابلیت شرح تصویری این ابزار را به صورت گام به گام برای شما فراهم آورده است.

help
جستجو در قسمت Help
help
امکان شرح تصویری ابزار در داخل نرم افزار فتوشاپ 2021

به صورت رایگان در کلاس‌های ویدئویی آموزش فتوشاپ آپگراف شرکت کنید. همین حالا ثبت نام کنید.

پیش‌نمایش پترن‌ها

ترسیم پترن‌ها در فتوشاپ یکی از پرکاربردترین ابزار فتوشاپ است. برای جلوگیری از وجود ریتم‌های مشخص در پرن‌ها، طراحان نیاز به آزمون و خطای مکرر دارند. خوشبختانه در فتوشاپ 2021 این قابلیت امکان پیش نمایش پترن را نیز در حال طراحی به کاربر می‌دهد. به این صورت که در هنگام ترسیم پترن، نرم افزار فتوشاپ به صورت زنده چگونگی اتصال پترن در مقیاس بزرگ‌تر را نیز به کاربر نمایش می‌دهد. تصاویر زیر نمونه‌ای از این قابلیت است:

پیش نمایش پترن ها
محل قرار گیری Pattern preview
پیش نمایش پترن ها
نحوه ترسیم پترن در کادر مشخص شده
پیش نمایش پترن ها
نحوه تکرار پترن در مقیاس بزرگ‌تر

انتخاب و ماسک همزمان (Select and Mask) – یکی از پرکاربردترین تغییرات فتوشاپ 2021

ابزار انتخاب و ابزار ماسک به صورت جداگانه همواره توسط کاربران مورد استفاده است. به همین دلیل، فتوشاپ 2021 امکان انجام همزمان این دو ابزار را فراهم کرده است. به صورت که شما می‌توانید با یک بار انتخاب هر آبجکتی، آن را فورا به ماسک نیز تبدیل کنید. تصاویر زیر نحوه‌ی اعمال این ابزار و استفاده از آن را قدم به قدم نشان داده است.

ابزار select and mask
محل قرار گیری ابزار
ابزار select and mask
تنظیمات مختلف ابزار select and mask
ابزار select and mask
نتیجه‌ی نهایی استفاده از این مورد از تغییرات فتوشاپ 2021

به صورت رایگان در کلاس‌های ویدئویی آموزش فتوشاپ آپگراف شرکت کنید. همین حالا ثبت نام کنید.

ابزار انتخاب دقیق مو (Refine hair)

یکی از آبجکت‌هایی که به سختی قابل انتخاب است مو است. هرچند که برای انتخاب مو روش‌های مختلفی وجود دارد، فتوشاپ نسخه‌ی جدید گزینه‌ای سریع‌تر به قسمت Select and mask افزوده است. با استفاده از این گزینه می‌توان موی سر و حتی پرز گیاهان، فرش، مبل و… را به صورت تقریبا خوب انتخاب کرد. هرچند که استفاده از روش‌های دستی نتیجه مطلوب‌تری به دست می‌دهد، این روش می‌تواند سریع‌تر باشد. تصویر زیر نمونه استفاده از این ابزار است.

ابزار refine hair
انتخاب بدون ابزار Refine hair
ابزار refine hair
انتخاب با استفاده از Refine hair

جستجو در Presetها

استفاده از Presetها میان کاربران فتوشاپ بسیار متداول است. ولی در مواردی که تعداد این Presetها افزایش میابد، پیدا کردن موردی که به آن نیاز داریم بسیار دشوار می‌شود. به همین دلیل، نرم افزار فتوشاپ 2021 گزینه‌ای را برای جستجو در میان Presetهای نصب شده به آپدیت خود اضافه کرده است. در تصویر زیر نمونه‌ی استفاده از این گزینه را می‌بینید:

جستجوی پرزت
جستجو در Presetها

گزینه‌های تازه‌‌ی دیگر…

هماطور که در مقدمه نیز گفته شد، تنظیمات زیاد دیگری به این نسخه اضافه شده است. با این حال، به دلیل متصل بودن این تنظیمات به Creative Cloud، امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی فراهم نیست. برخی از این گزینه‌های جدید عبارت اند از: روتوش خودکار صورت، افزایش و یا کاهش سن، انتقال آرایش صورت از یک تصویر به تصویری دیگر و… تمامی‌این گزینه‌های تحت عنوان نوار ابزار جدیدی به اسم Neural Filter در نرم افزار فتوشاپ قابل دسترسی است.

این تنظیمات از هوش مصنوعی برای ایجاد افکت‌های مطرح شده استفاده می‌کنند. هرچند که نتیجه‌ی حاصل از این افکت‌ها چندان مطلوب نیست، ولی به گفته‌ی خود آدوبی، این گزینه نسخه‌ی بتا و آزمایشی بوده و در نسخه‌های آتی پیشرفت خواهد کرد.

به صورت رایگان در کلاس‌های ویدئویی آموزش فتوشاپ آپگراف شرکت کنید. همین حالا ثبت نام کنید.

آیا گزینه‌ی دیگری جزو تغییرات فتوشاپ 2021 هست که به آن اشاره نکرده‌ایم؟ لطفا در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذراید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن