اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
ترسیم شکل در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Shape Tool

ترسیم شکل در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Shape Tool

ترسیم شکل در فتوشاپ ۲۰۲۱ | Shape Tool
آموزش بخش‌های مختلف ابزار shape tool برای ترسیم شکل در فتوشاپ.

پس از یادگیری ابزار Pen در مقاله قبلی، کار با Shape tool بسیار ساده خواهد بود. این ابزار برای ترسیم شکل در فتوشاپ است. با استفاده از ابزار Shape در فتوشاپ خواهید توانست اشکالی مانند دایره، مستطیل، و غیره را ترسیم کنید. همچنین با استفاده از گزینه Custom shapes می‌توانید اشکال مختلفی را وارد محیط فتوشاپ کنید. سپس، رنگ، خط اطراف، سایه و… را طبق سلیقه خود تغییر دهید. تنظیمات این ابزار (منوی Options) دقیقا مشابه با ابزار Pen است. در زیر به ارائه نکات لازم برای کار با Shape در فتوشاپ پرداخته ایم.

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به ابزار shape tool در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

استفاده از Shape tool برای ترسیم شکل در فتوشاپ

برای انتخاب این ابزار از منوی سمت چپ صفحه، بر روی آیکن Shape tool (مطابق تصویر زیر) کلیک کنید. با کلیک کردن و نگه داشتن بر روی این آیکن، خواهید دید که مجموعه ای از اشکال را می‌توان با استفاده از این ابزار ترسیم کرد. کلید میانبر Shape tool بر روی کیبورد، دکمه U است.

پس از انتخاب این ابزار، می‌توانید شکل مورد نظر خود را ترسیم کنید. برای مثال، در تصویر زیر یک چهارگوش ترسیم کرده ایم.

  • نکته: برای ترسیم مربع (یا هر شکلی که دارای تناسبات خاصی است) باید در هنگام ترسیم Shift را نگه داشته و شکل را رسم کنید. در حالت کلی نگه داشتن Shift در هنگام ترسیم و یا تغییر اندازه، سبب حفظ تناسبات می‌شود.

پس از ترسیم مستطیل، خواهید دید که در نوار Options گزینه هایی برای تنظیم جزئیات شکل ظاهر می‌شود. همچنین، برای دستیابی به گزینه‌‌‌های بیشتر (مستطیل قرمز سمت راست در تصویر بالا) می‌توانید از منوی Window بر روی Properties کلیک کنید. با این کار، پنل جدیدی در سمت راست صفحه اضافه خواهد شد.

نکات تکمیلی درباره ترسیم چندضلعی‌ها و دایره‌ها را در ویدئوی بالای صفحه مشاهده کنید.

Custom Shape Tool برای تغییر تنظیمات ترسیم شکل در فتوشاپ

در فتوشاپ یکی سری اشکال و تصاویر دلخواه وجود دارد که می‌توانید از این قسمت به آن‌ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، می‌توانید اشکال و تصاویر بیشتری را دانلود کرده و به این قسمت اضافه کنید. برای دسترسی به این بخش، طبق تصویر زیر بر روی Custom shape tool کلیک کنید.

با کلیک بر روی این ابزار، مشاهده خواهید کرد که در منوی Options یک سری گزینه جدید نمایش داده می‌شود.

به همین ترتیب، می‌توانید از بین اشکال موجود یکی را انتخاب کرده و ترسیم کنید.

  • با این حال، پیشنهاد ما این است که برای ترسیم چنین اشکال از براش‌ها استفاده کنید. براش‌ها متنوع تر هستند و حجم آن‌ها نیز پایین تر است. به همین دلیل، کار با آن‌ها در محیط فتوشاپ سریع تر و بهینه تر است. برای دانلود براش‌‌‌های مختلف، می‌توانید از جعبه ابزار آپگراف استفاده کنید. برای دانلود رایگان این براش ها، اینجا کلیک کنید.

به همین سادگی کار با ابزار Shape tool را نیز یاد گرفتید! در دروس بعدی به مشخصات و تغییرات مربوط به تصاویر خواهیم پرداخت. برای درس بعدی آماده هستید؟

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به ابزار ترسیم شکل در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن