اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
استفان ساگمیستر و کارهای برجسته وی | 1400

استفان ساگمیستر و کارهای برجسته وی

آثار و بیوگرافی استفان ساگمیستر
آثار و بیوگرافی استفان ساگمیستر

استفان ساگمیستر (Stefan Sagmiester) یکی از طراحان گرافیست آمریکایی و واقع در نیویورک است که آوازه بیشتر و به واسطه طرح کاور آلبوم، پوسترها و محصولات منحصر به فردی است که می‌آفریند. وی همچنین در حوزه تایپوگرافی یکی از پیشروان این عرصه است. وی برای هنرمندان و خوانندگانی نظیر Rolling Stones و Aerosmith به طراحی روی جلد آلبوم موسیقی پرداخته است.

در ادامه این پست با نمونه کارهای برجسته استفان ساگمیستر در زمینه‌های مختلف طراحی گرافیک و بیوگرافی وی آشنا خواهید شد.

مطالب این پست:

مطلب بعدی: با هشت نامی‌که هر طراح گرافیستی باید بشناسد آشنا شوید!

تحصیلات و کار حرفه‌ای استفان ساگمیستر

وی در دانشگاه هنرهای کاربردی وین مشغول به تحصیل در رشته طراحی گرافیک شد. پس از تحصیل به مدت چند سال در این دانشگاه، وی از دانشگاه Pratt که یکی از برترین دانشگاه‌های طراحی و هنر است، برنده بورسیه تحصیلی شده و در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل شد.

نمونه‌ای از کارهای جدید استفان ساگمیستر.
نمونه‌ای از کارهای جدید استفان ساگمیستر.

می‌توان گفت که ساگمیستر کار حرفه‌ای را از سن ۲۵ سالگی و در مجله اتریشی Alphorn در سال 1991 آغاز کرد. وی، سپس به هنگ کنگ مهاجرت نمود تا در گروه طراحی لئو بارنت مشغول به کار شود. در سال 1993، او به نیویورک بازگشت تا در دفتر طراحی کالمن در این حرفه کار کند؛ ولی چیزی نگذشت که این دفتر طراحی به کار خود خاتمه داد، و بنابرین ساگمیستر نتوانست در این شرکت به مدت طولانی فعالیت کند.

از این رو، استفان ساگمیستر تصمیم گرفت تا در سال 1993 شرکت طراحی گرافیک خود را راه‌اندازی کند. از همان دوران تا به امور، ساگمیستر و همکارانش به ارائه و خلق طرح‌های بی‌نظری در زمینه‌های برندیگ، بسته‌بندی، طراحی گرافیک و حتی طراحی صنعتی پرداخته‌اند. برخی از شرکت‌‌ها و برندهای معروفی که وی با آن‌ها همکاری داشته عبارت اند از: شبکه HBO، Rolling Stones، مووزه گوگنهایم و غیره.

بخشی از آثار نقاشی/طراحی گرافیک خلق شده توسط استفان ساگمیستر
بخشی از آثار نقاشی/طراحی گرافیک خلق شده توسط استفان ساگمیستر.

افتخارات و جوایز ساگمیستر

وی برنده جوایز طراحی بسیاری است که در این قسمت تنها به چند مورد از آن‌ها پرداخته‌ایم. استفان ساگمیستر در سال 2005 اولین جایزه گرَمی‌(Grammy awards) خود را دریافت کرد. این جایزه در زمینه بهترین طرح بسته‌بندی و کاور آلبوم بود که در طراحی پروژه «Once in a lifetime» به مدیریت وی طراحی شده بود.

وی همچنین دومین Grammy Awards خود را برای طراحی بسته‌بندی و کاور آلبوم «Everything that happens will hapen today» و در سال 2010 دریافت نمود.

بیوگرافی و خصیصه‌های اخلاقی وی

استفان در یک شهر کوچک اتریشی و در سال 1962 متولد شده است. به گفته شخص ساگمیستر، وی پس از تلاش‌ برای تبدیل شدن به یک موسیقی‌دان و ژورنالیست، حرفه طراحی گرافیک را برگزیده و در آن مشغول به کار شده است.

یکی از خصیصه‌های اخلاقی استفان ساگمیستر این است، که هر 7 سال به مدت یک سال هیچ طرحی انجام نمی‌دهد و در مرخصی کامل به سر می‌برد. وی در حدی بر این خصوصیت اخلاقی خود اصرار می‌ورزد، که به خاطر آن پیشنهاد طراحی یک پوستر برای باراک اوباما را رد کرده است. به گفته وی، او در این یک سال به آزمون و خطا بر روی کارهای مختلفی می‌پردازد که در هنگام تمرکز بر کار حرفه‌ای امکان‌پذیر نیست.

نمونه‌ کارهای استفان ساگمیستر

هرچند که بسیاری دیگر از کارهای این هنرمند گرافیست در وبسایت شرکت وی قابل مشاهده است، در زیر برخی دیگر از کارهای ارزشمند این هنرمند را مشاهده می‌کنید.

نمونه‌ای از کارهای هنر شهری و همگانی ساگمیستر (Public Art).
نمونه‌ای از کارهای طراحی صنعتی و دکوراسیون توسط شرکت ساگمیستر.

ساگمیستر هنرمند گرافیستی است که کارهای هنری وی، الهام‌بخش هنرمندان بسیاری است. شما کدام یک از کارهای وی را بیشتر می‌پسندید؟

برای دیدن بیوگرافی هنرمندان بیشتر و آشنایی با آن‌ها، صفحه اینستاگرام آپگراف را دنبال کنید.

2 دیدگاه درباره «استفان ساگمیستر و کارهای برجسته وی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن