اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
نوشتن متن در فتوشاپ ۲۰۲۱ | نکات تکمیلی Text

نوشتن متن در فتوشاپ ۲۰۲۱ | نکات تکمیلی Text

نوشتن متن در فتوشاپ ۲۰۲۱ | نکات تکمیلی Text
شرح گام به گام و نکات تکمیلی نوشتن متن در فتوشاپ.

ابزار نوشتن متن در فتوشاپ یا Text یکی دیگر از ابزارهای وکتور است. نوشتن متن به زبان‌‌‌های فارسی و انگلیسی در فتوشاپ بسیار کاربرد دارد. به ویژه در طراحی پوستر، کارت ویزیت و بنر و غیره از این ابزار استفاده می‌شود. اگر هنوز فتوشاپ نصب نکرده اید، دقت کنید که برای اینکه بتوانید فارسی تایپ کنید، باید برخی از تنظیمات را در مرحله نصب رعایت کنید. نحوه فارسی سازی فتوشاپ در یکی دیگر از دروس موجود در بخش آموزش‌های آپگراف کاملا آموزش داده شده است.

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به ابزار پن در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

نوشتن متن در فتوشاپ

برای شروع به نوشتن، باید از منوی ابزارها بر روی آیکن T کلیک کنید. کلید میانبر این ابزار بر روی کیبورد دکمه T است. در حالت کلی به دو صورت می‌توان یک متن را در محیط فتوشاپ نوشت.

  • حالت اول این است که پس از انتخاب ابزار، کلیک کرده و موس را بکشید (Drag and Drop). به این کار یک کادر مشخص می‌کنید که نوشته شما درون آن کادر جای میگیرد.
  • حالت دوم این است که بعد از انتخاب ابزار، بر روی یک نقطه در فتوشاپ کلیک چپ کنید. با این کار، در هر نقطه ای که کلیک کنید قادر به نوشتن خواهید بود.

برای مثال، در تصویر زیر از حالت اول برای نوشتن متن استفاده کرده ایم.

محل قرارگیری نوار ابزار نوشتن متن در فتوشاپ.

مشاهده می‌کنید، که پس از نوشتن متن در فتوشاپ، یک سری گزینه‌‌‌های جدید در منوی Options ظاهر می‌شود. از این گزینه‌ها می‌توانید برای راست چین، وسط چین، چپ چین، تغییر رنگ، اندازه و غیره متن خود استفاده کنید. همچنین، میتوانید فونت نوشته خود را از این منو تغییر دهید. برای این کار ابتدا متن را انتخاب کنید، و سپس از قسمت Fonts، فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با گزینه‌‌‌های کنار نوار کشویی Fonts نیز میتوانید ضخامت و حالت فونت را تغییر دهید.

نکات تکمیلی و تنظیمات پاراگراف

ویژگی‌‌‌های مختلف مربوطه به متن خود را می‌توانید از قسمت Paragraph styles تنظیم کنید. برای فعال کردن این پنل، از قسمت Window می‌توانید این گزینه را به محیط فتوشاپ اضافه کنید. پس از اینکه پنل پاراگراف به محیط فتوشاپ اضافه شد، بر روی ان کلیک کنید تا پنجره زیر نمایان شود.

پنل مربوط به تنظیمات پیشرفته برای نوشتن متن در فتوشاپ.
پنل مربوط به تنظیمات پیشرفته برای نوشتن متن در فتوشاپ.

از این پنجره می‌توانید مشخصات مختلف پاراگراف‌ها و نوشته‌‌‌های خود را تغییر دهید. برای مثال، میتوانید فاصله بین حروف، بین کلمات، بین سطرها را تغییر دهید. و یا متن خود را فشرده تر یا گشوده تر کنید. همچنین میتوانید تنظیمات چینش حروف (وسط چین، راست چین و…) را از این قسمت تغییر دهید.

  • توضیحات تکمیلی مربوط به بخش Paragraph styles را در دوره رایگان فتوشاپ مقدماتی مشاهده کنید.

ابزار متن آخرین ابزار وکتوری بود که در این دوره آموختید. کار با این ابزار بسیار ساده است. ولی برای تسلط به تنظیمات مختلف آن باید تمرین و تکرار کنید. در صورت تمایل نمونه تمارین خود را برای ما بفرستید!

شما می‌توانید آموزش ویدئویی و گام به گام درس مربوط به ابزار پن در فتوشاپ و سایر مطالب مهم را در دوره رایگان فتوشاپ آپگراف مشاهده کنید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید!

در بخش مقالات سایت، با موضوعات و تکنیک‌‌‌های مختلف فتوشاپ بیشتر آشنا شوید. همچنین، برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن