30- طراحی تبلیغاتی با فتوشاپ (طراحی لوگو و کارت ویزیت)

لینک‌های مرتبط:


در این ویدئو سعی شده، تا با استفاده از ابزارها و تکنیک هایی که در طول دوره آموزش داده شد، به طراحی یک لوگو و نمایش آن بر روی کارت ویزیت بپردازیم. توجه کنید، که بحث طراحی لوگو و کارت ویزیت بسیار مفصل است. به همین دلیل، امکان آموزش این مباحث در یک درس امکان پذیر نیست. بنابرین، در این درس فقط به ارائه اصول کلی و روش‌‌‌های ارائه طرح‌‌‌های لوگو و کارت ویزیت می‌پردازیم. زیرا که تدریس مبانی طراحی مربوط به طراحی لوگو و کارت ویزیت (و یا هر طرح دیگری) نیازمند دروس جداگانه ای است.

  • اگر علاقه مند به یادگیری طراحی لوگو و یا کارت ویزیت هستید، می‌توانید به بخش مقالات سایت مراجعه کنید. اصول و نکات مربوط به طراحی لوگو و کارت ویزیت در چندین مورد از مقالات آپگراف آموزش داده شده است.

 طراحی تبلیغاتی با فتوشاپ

به منظور آموزش طراحی تبلیغاتی با فتوشاپ این مطلب به دو بخش تقسیم شده است. بخش اول مربوط به طراحی لوگو است. و بخش دوم مربوط به طراحی کارت ویزیت و نمایش آن بر روی ماکاپ. ماکاپ‌ها (Mock-ups) قالب هایی از پیش طراحی شده هستند که برای نمایش طرح مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بخش جعبه ابزار سایت، می‌توانید مجموعه ای گلچین از ماکاپ‌ها را دانلود کنید.

طراحی لوگو و کارت ویزیت

هدف از ثبت لوگو برای یک شرکت، معرفی هرچه بهتر برند و نشان تجاری شما به همگان است. علاوه بر این، ایجاد تمایز و تفاوت میان یک برند و شرکت با سایر رقبا از اهداف دیگر لوگو است. اصول کلی طراحی لوگو در این مقاله آورده شده است. در زیر، به آموزش اجرای طرح (و نه مبانی طراحی آن) پرداخته ایم.

  • برای شروع طراحی تبلیغاتی با فتوشاپ، ماکاپ مورد استفاده در این پست را از این لینک دانلود کنید تا گام به گام با هم پیش برویم.

پس از اینکه فایل ماکاپ را باز کردید، خواهید دید که به صورت پیش فرض، یک طرح به نمایش در آمده است. در پنل لایه ها، مشاهده می‌کنید که چند لایه وجود دارد. با تغییر دادن این لایه ها، شما می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش کارت ویزیت را تغییر دهید. برای این کار، ابتدا مطابق عکس زیر، بر روی تامبنیل (عکس) لایه دوم دو بار کلیک کنید. به دلیل انکه این لایه Smart Object است، خواهید دید که طرح کارت ویزیت در یک صفحه جدید اجرا خواهد شد.

همانطور که می‌بینید، با دوبار کلیک بر روی لایه، طرح کارت ویزیتی که در ماکاپ نمایش داده شده است، برای ما اجرا می‌شود. برای اینکه طرح مورد نظر خود را بر روی ماکاپ جایگزین کنید، باید طرح این فایل را تغییر داده و ذخیره کنید.

طراحی لوگو

برای مثال، فرض کنید که می‌خواهیم یک لوگو برای مغازه قهوه فروشی یا کافی شاپ طراحی کنیم.

برای شروع، ابزار را براش را انتخاب کنید. سپس، با استفاده از Eyedropper (قطره چکان) براش خود را به رنگ پس زمینه تغییر دهید. در نهایت، با براش خود بر روی نوشته‌‌‌های کارت ویزیت نقاشی کنید تا نوشته هایی که لازم نداریم پاک شوند. مانند تصویر زیر.

سپس، ابزار متن (Text) را انتخاب کنید. حالا آدرس، نام، شماره تلفن و غیره ای که می‌خواهید بر روی کارت ویزیت قرار دهید تایپ کنید. مانند تصویر زیر.

سپس می‌توانید تنظیمات مربوط به رنگ، سایز، و جهت قرار گیری متن را به دلخواه خود تغییر دهید. برای مثال، برای چرخاندن متن می‌توانید CNTRL+T را فشار دهید تا بتوانید نوشته را بچرخانید. سپس با فشردن کلید Shift و چرخاندن متن، آن را صورت 90 درجه عمودی کنید و با متن فعلی جایگزین کنید. به همین ترتیب می‌توانید شماره تلفن خود را نیز تایپ کنید. مانند تصویر زیر.

ایده لوگو و ترسیم آن

حال نوبت به طراحی لوگو می‌رسد. در ویدئوی بالای صفحه می‌توانید درباره ایده طراحی لوگو مطالب بیشتری را مشاهده کنید. ولی در زیر، صرفا بخشی از روند طراحی و نتیجه نهایی طراحی نمایش داده شده است.

روند ایده پردازی.

در نهایت می‌توانید این فایل را ذخیره کنید و به ماکاپ برگردید مشاهده می‌کنید که حالا طرح شما بر روی ماکاپ نمایش داده می‌شود.

کار با ماکاپ‌ها طراحی و ارائه کارهای تجاری و طراحی تبلیغاتی با فتوشاپ را بسیار جذاب تر و تا حدودی ساده می‌کند. نمونه کارهای خود را حتما برای ما بفرستید تا در نمایشگاه آپگراف به نام شما منتشر کنیم!

برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای شرکت در وبینار رایگان رفع اشکال دوره اصول و پایه فتوشاپ ایمیل خود را وارد کنید.

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. زمان برگزاری وبینار و نحوه شرکت در آن از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.