3- صفحه جدید در فتوشاپ (New Document)

لینک‌های مرتبط:


در این درس ایجاد صفحه جدید در فتوشاپ با توجه به نوع نمایش آن و تنظیم مقادیر مناسب برای گرفتن نتیجه بهتر تدریس شده است. هرچند که این موضوع یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین دروس فتوشاپ است، ولی یادگیری آن کار را برای شما بسیار آسوده تر خواهد کرد.

در بسیاری از مواقع، عدم آشنایی با این اصول ابتدایی کار را بسیار پیچیده تر می‌کند!

برای ایجاد یک صفحه جدید در فتوشاپ از بخش منو بر روی گزینه File کلیک کنید. سپس New را انتخاب کنید. (می‌توانید از میانبر Ctrl+N استفاده کنید.) در پنجره ظاهر شده دو بخش وجود دارد یکی Presets یا تنظیمات پیش فرض که با کلیک بر روی هر یک از تب‌های (Photo، Print، Web و… ) صفحه ‌هایی با اندازه استاندارد را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال اگر می‌خواهید تصویری که بر روی آن کار می‌کنید اندازه کاغذ A4 باشد کافی است از بخش Print بر روی گزینه A4 کلیک کنید تا در بخش Preset Details ابعاد، و اندازه آن را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با ابعاد و اندازه استاندارد کاغذها اینجا کلیک کنید.

ابعاد کاغذ
انتخاب ابعاد کاغذ به صورت پیش فرض.

تنظیم مشخصات صفحه جدید در فتوشاپ

هنگام ایجاد صفحه جدید در فتوشاپ، بخش دیگری که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است بخش Preset Details است. این بخش درست در کنار Presetها قرار گرفته. در این قسمت، از بخش Width می‌توانید عرض سند (یا همان Document) خود را وارد کنید که واحد اندازه‌گیری آن در مقابل کادر (Box) نوشته شده است. در اکثرا مواقع معمولا این گزینه را بر روی Pixels یا Millimeters یا Centimeters قرار می‌دهیم.

صفحه جدید در فتوشاپ.
تغییر تنظیمات صفحات.

به همین راحتی یک صفحه جدید در فتوشاپ ایجاد کردید. تنها یک گام دیگر مانده تا آماده شروع به یادگیری ابزارهای فتوشاپ شوید! هم اکنون درس بعدی را مشاهده کنید.

علاوه بر ابزارهای موجود در فتوشاپ، برای بهبود کیفیت کار، نیاز به ابزار متنوعی خواهید داشت. می‌توانید به رایگان ابزارهای مفیدی را از جعبه ابزار آپگراف دانلود کنید. برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای شرکت در وبینار رایگان رفع اشکال دوره اصول و پایه فتوشاپ ایمیل خود را وارد کنید.

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. زمان برگزاری وبینار و نحوه شرکت در آن از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.