4- باز کردن فایل در فتوشاپ (Open File)

در درس قبلی آموختیم که چگونه یک صفحه خالی جدید ایجاد کنیم. در این درس، خواهید آموخت که چگونه یک تصویر یا فایل فتوشاپ را در محیط فتوشاپ ایجاد کنید. به عبارت دیگر، در این مطلب به چگونگی باز کردن فایل در فتوشاپ یا همان Open file پرداخته ایم. در حالت کلی دو روش معمول برای باز کردن فایل در فتوشاپ وجود دارد. این دو روش در زیر توضیح داده شده اند.

روش اول: Drag & Drop

این روش ساده ترین و معمول ترین روش باز کردن فایل در فتوشاپ است. طبق تصویر زیر، می‌توانید عکس خود را Drag کنید ( بر روی آن کلیک چپ کرده و نگاه دارید) و سپس آن را در محیط فتوشاپ Drop کنید (رها کنید).

درگ و دراپ فایل در فتوشاپ
درگ و دراپ فایل در فتوشاپ.

روش دوم: استفاده از منوی File

روش بعدی برای باز کردن فایل، استفاده از منوی فایل (واقع در نوار ابزار بالای صفحه) است. پس از کلیک بر روی File گزینه Open را انتخاب کنید. از این بخش می‌توانید فایل‌‌‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و در محیط فتوشاپ وارد کنید.

Open

دقت کنید که با استفاده از این روش، یک سری گزینه‌‌‌های جدید برای شما فعال می‌شود. با کلیک بر روی کادر پایین صفحه (که در تصویر زیر مشخص شده است) می‌توانید فرمت‌‌‌های مختلف تصاویر را انتخاب کنید. این کار به ویژه در مواقعی که فایل‌‌‌های متعددی، با فرمت‌‌‌های مختلف، در اختیار دارید می‌تواند مفید باشد.

ما در یکی از مقالات آپگراف به توضیح کامل فرمت‌‌‌های تصاویر فتوشاپ پرداخته ایم. در صورت علاقه می‌توانید این صفحه را مشاهده کنید.

انتخاب فرمت.
انتخاب فرمت هنگام باز کردن فایل در فتوشاپ.

باز کردن تصاویر با اندازه ای مشخص

هنگامی‌که می‌خواهید یک تصویر را وارد محیط فتوشاپ کنید دو حالت وجود دارد. 1) استفاده از ابعادی مشخص. 2) استفاده از ابعاد خود آن عکس. برای هر یک از این حالت‌ها باید مراحل زیر را طی کنید.

1) باز کردن تصاویر با ابعادی مشخص

برای این کار کافی است تا از منوی فایل، یک صفحه جدید با ابعاد دلخواه (مثلا A4) ایجاد کنید. سپس، اگر تصویر خود را Drag و Drop کنید، ابعاد آن به ابعاد A4 تغییر پیدا خواهد کرد. به تصویر زیر توجه کنید. همانطور که می‌بینید، تصویر وارد شده، کاملا در صفحه A4 جای گرفته است.

باز کردن فایل.

2) باز کردن فایل با ابعاد خود عکس

در حالت دوم، برای این که تصویر خود را با همان ابعاد وارد محیط فتوشاپ کنید، می‌توانید طبق مطالبی که توضیح داده شد، آن را در محیط خالی فتوشاپ Drag و Drop کنید. سپس، با تغییر ابعاد آن از منوی Options می‌توانید آن را به اندازه مورد نظر تغییر دهید. دقت کنید که علاوه بر این روش، می‌توانید از ابزار مختلف موجود در فتوشاپ نیز برای تغییر سایز عکس استفاده کنید. این ابزار در درس‌‌‌های بعدی مورد بحث قرار گرفته است.

حالا که با نحوه باز کردن فایل در فتوشاپ آشنا شدید، آماده یادگیری ابزار آن هستید. ولی قبل از آن باید با نحوه Save کردن پروژه‌‌‌های خود آشنا شوید! درس بعدی که آخرین گام از بخش اول دوره است، به آموزش نحوه ذخیره کردن فایل‌‌‌های شما پرداخته است.

یکی از بهترین راه‌‌‌های آموزش و یادگیری، مشاهده نمونه کارهای حرفه ای است. شما می‌توانید با مراجعه به نمایشگاه آپگراف همیشه مطالب و تکنیک‌‌‌های جدیدی را از نمونه کارها بیاموزید. همچنین، برای آگاهی از دوره‌‌‌های حرفه ای و تخفیف‌‌‌های ویژه سایت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای شرکت در وبینار رایگان رفع اشکال دوره اصول و پایه فتوشاپ ایمیل خود را وارد کنید.

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. زمان برگزاری وبینار و نحوه شرکت در آن از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.