اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
افکت ترنسفورم در ایلوستریتور | آموزش ویدئویی و متنی

افکت ترنسفورم در ایلوستریتور | آموزش ویدئویی و متنی

اموزش افکت ترنسفورم در ایلوستریتور
اموزش افکت ترنسفورم در ایلوستریتور

نرم‌افزار ایلوستریتور امروزه مورد بیش از همه دوران‌ها مورد استفاده طراحان گرافیک بوده است. ویژگی‌های خاص این نرم‌افزار آن را از سایر نرم‌افزارهای موجود در بازار (همچون فتوشاپ) متمایز می‌کند. در این آموزش به یکی از این ویژگی‌ها یعنی ابزار ترنسفورم در ایلوستریتور اشاره کرده‌ایم. در این آموزش می‌توانید به صورت گام به گام استفاده از افکت ترنسفورم در ایلوستریتور را بیاموزید. برای مشاهده تصویری این آموزش ویدیوی بالای صفحن را مشاهده کنید. همچنین، می‌توانید برای مشاهده آموزش‌های مشابه بیشتر، صفجه اینستاگرام آپگراف را دنبال کنید.

  • برای شروع ایجاد افکت ترنسفورم در ایلوستریتور ابتدا یک گرادیانت ساده بسازید. کافی است دو رنگ مد نظر خود را برای گرادیانت در این مرحله انتخاب کنید.
  • بعد از اینکه گرادیانت خود را ساختید، باید آن را روی شکل مورد نظر خود اعمال کنید. برای مثال در ویدیوی بالای صفحه این افکت بر روی اشکال ساده هندسی اعمال شده است.
  • سپس از منوی Edit بر روی Distort and Transformation کلیک کنید.
  • سپس بر روی گزینه Transform Effect کلید کنید.
  • در این مرحله می‌توانید افکت خود را به شکل افکت نمایش داده شده در ویدیوی بالای صفحه تغییر دهید.

راه‌های مختلف دیگر برای ترنسفورم در ایلوستریتور

علاوه بر روش مطرح شده در بالا که تنها یکی از راه‌های تغییر شکل و ترنسفورم در ایلوستریتور بود، در ادامه به صورت خلاصه‌وار سایر روش‌های مربوطه را نیز مورد اشاره قرار داده‌ایم.

تغییر دادن اندازه شکل‌ها

بوسیله ابزار انتخاب (یا همان سلکشن) شکل مورد نظر را انتخاب کنید، پس از این کار خواهید دید که یک مستطیل فرضی دور شکل پدیدار می‌گردد. دستگیره یا هندلی که در گوشه شکل قرار دارد را با موس انتخاب کنید و در حالیکه کلید Shift را نگه داشته اید، دستگیره را به جهات مختلف حرکت دهید تا اندازه شکل تغییر پیدا کند. علت نگه داشتن دکمه Shift  این است که هنگام تغییر دادن اندازه و ابعاد تصویر یا شکل تغییرات به نسبت‌های مساوی بر روی شکل اعمال شود

چرخش شکل

این کار در ایلوستریتور مشابه فتوشاپ است. بعد از اینکه شکل خود را انتخاب کردید فلشی که در کنار شکل به حالت چرخشی قرار دارد را با موس انتخاب کرده و با نگاه داشتن کلیک چپ شکل خود را به جهات مد نظر چرخش دهید.

Shear tool یا ابزار تغییر شکل

فرض کنید که می‌خواهید یک مستطیل را به یک متوازی الاضلاع تبدیل کنید. برای این کار کافی است تا ابزار Shear را انتخاب کنید. سپس با موس دستگیره‌های شکل را به جهات مختلف بکشید تا شکل مد نظر شما تغییر پیدا کند. در هنگام استفاده از این ابزار نیز می‌توانید کلید Shift را نگه دارید تا نسبت‌‌ها در حالت افقی یا عمودی به یک اندازه اعمال گردند

ایجاد رفلکشن یا بازتاب اشکال در هنگام استفاده از ترنسفورم در ایلوستریتور

ابزار Reflect یا همان بازتاب را انتخاب کرده سپس دکمه Alt را نگه داشته و سپس کلیک نمایید تا پنجره مربوط به reflect پدیدار گردد، در این پنجره با تغییر تنظیمات قادر خواهید بود شکل مورد نظر را تغییر جهت دهید. اگر در این پنجره پس از اعمال تنظیمات گزینه کپی (copy) را انتخاب کنید یک کپی از شکل مورد نظر در جهت همان تنظیمات ایجاد می‌شود. پس از انجام اینکار، شما یک کپی از شکل مد نظر خود در سمت راست خواهید داشت.

به همین سادگی توانستید یک افکت ترنسفورم در ایلوستریتور ایجاد کنید!

اگر این آموزش برای شما مفید بود، می‌توانید سایر آموزش‌های مشابه را در بخش آموزش‌های کوتاه آپگراف مشاهده کنید.

همچنین اگر قصد یادگیری فتوشاپ و یا ایلوستریتور را دارید، می‌توانید در دوره مقدماتی و رایگان ما شرکت کنید. دوره مقدماتی فتوشاپ ما هم اکنون در دسترس از و دوره ایلوستریتور نیز در آینده منتشر خواهد شد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن