اینستاگرام آپگراف راه‌اندازی شد! ما رو در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
آموزش افکت طلایی در فتوشاپ در چهار گام سریع - ۱۴۰۰

آموزش افکت طلایی در فتوشاپ در چهار گام سریع

نتیجه کار پس از طی کردن گام‌های افکت طلایی در فتوشاپ!
نتیجه کار پس از طی کردن گام‌های افکت طلایی در فتوشاپ!

یکی از افکت‌هایی که اغلب در فتوشاپ دست یافتن به شکل طبیعی و واقعی آن چندان راحت و ساده نیست افکت طلایی در فتوشاپ است. در این آموزش به شما خواهیم آموخت که چگونه با طی کردن چند گام ساده همه اجسام مد نظر خودتان را با هر رنگ و طرح و نقشی که دارند به طلایی تبدیل کنید. می‌توانید ویدئوی آموزشی این مطلب را در صفحه اینستاگرام ما (با کلیک بر روی ویدئوی زیر) مشاهده کنید. همچنین در ادامه این پست می‌توانید گام‌های این افکت را به صورت متنی مطالعه بفرمایید.

 • مطلب بعدی: با تغییرات جدید فتوشاپ ۲۰۲۲ آشنا شوید!
 • اگر می‌خواهید نسخه ویدئویی این آموزش را مشاهده کنید، می‌توانید با کلیک بر روی پست اینستاگرام زیر آموزش تصویری مطالب این پست را در یک مثال مشاهده بفرمایید.

  افکت طلایی در فتوشاپ

  با پیمودن چند قدم ساده زیر خواهید توانست که سوژه مورد نظر خود را با استفاده از ایجاد یک افکت طلایی در فتوشاپ به رنگ طلایی تبدیل کنید. البته باید گفت که با کمی‌تغییر در رنگ و خلاقیت خودتان، می‌توانید همین افکت را بر روی رنگ‌های دیگری همچون نقره‌ای و مسی و برنزی و غیره نیز که دارای درخششی در سطوح خود هستند اعمال کنید. بنابرین در این پست صرفا به افکت رنگ طلایی بسنده کرده‌ایم.

  قدم اول سوژه خود را انتخاب کنید

  در گام اول آموزش افکت طلایی در فتوشاپ، اگر به ویدئوی بالای صفحه نگاه کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که در ابتدای کار قوطی نوشابه با استفاده از یکی از ابزارهای سلکشن انتخاب شده است. برای مثال شما می‌توانید از ابزار Pen tool و یا Object Selection tool برای این کار استفاده کنید. نوع ابزاری که برای انتخاب استفاده می‌کنید ممکن است با توجه به سوژه شما متغیر باشد. بنابرین انتخاب نوع سلکشن بر عهده خود شماست.

  قدم دوم: رنگ سوژه خود را حذف کنید

  برای اینکه بتوانید رنگ طلایی یا هر رنگ دیگری را بر روی سوژه مورد نظرتان که در اینجا قوطی نوشابه است اعمال کنید، در ابتدای کار باید رنگ‌های آن را حذف کنید. برای این کار می‌توانید Saturation عکس خود را کاملا پایین بیاورید. راه‌های مختلفی برای حذف اشباع رنگی یا همان سچوریشن وجود دارد. برای مثال می‌توانید از Adjustment layerها گزینه Hue/Saturation را انتخاب کنید و سپس سچوریشن را بر روی صفر قرار دهید.

  راه دیگری که می‌توانید سچوریشن عکس خود را حذف کنید این است که آن را به سیاه و سفید تغییر دهید. برای دیدن آموزش این تکنیک ویدئوی بالای صفحه را نگاه کنید.

  قدم سوم:‌ افکت رنگ طلایی را اضافه کنید

  مرحله سوم برای افزودن افکت طلایی در فتوشاپ آن است که رنگ طلایی و یا هر رنگ دیگری را که می‌خواهید به صورت درخشنده و مانند سطح طلایی به تصویر شما اضافه شود را به سوژه انتخاب شده خود اضافه کنید. برای اینکه رنگ طلایی را به تصویر اضافه کنید، از قسمت Photo filterها در قسمت ادجاسمنت‌ لیرها بر روی Edgy Amber کلیک کنید. سپس افکت را بر روی لایه سوژه انتخاب شده خود محدود کنید (آن را کلیپ کنید). برای ملموس شدن این بخش بهتر است ویدئویی که در بالای صفحه قرار داده‌ایم مشاهده بفرمایید.

  گام آخر افکت طلایی در فتوشاپ: مهمترین گام برای افزودن افکت طلایی در فتوشاپ

  فوت کوزه گری برای واقعی جلوه کردن افکت طلایی بر روی اجسام این گام است که حتما. باید آن را اعمال نمایید. بعد از اینکه سه گام قبلی را طی کردید، از قسمت ادجاستمنت لیرها گزینه Curves را انتخاب کنید و آن را بر روی سوژه خود کلیپ کنید. سپس لایه Curves را انتخاب کرده و منحنی موجود را به حالت زیگ زاگ تغییر دهید. (پیشنهاد می‌کنیم که برای درک بهتر این موضوع حتما ویدئوی مربوطه را در اینستاگرام آپگراف مشاهده کنید).

  سپس با کمکی تغییر در میزان زیگ زاگ این منحنی خواهید دید که جلوه و افکت طلایی زیبایی بر روی جسم شما ظاهر خواهد شد.

  به همین راحتی موفق به اعمال افکت طلایی در فتوشاپ بر روی اجسام خود شدید! لطفا نظر و سوالات خود را در زیر با ما مطرح کنید.

  اگر این آموزش افکت طلایی در فتوشاپ مورد علاقه شما بود، حتما بقیه آموزش‌های ما را در صفحه اینستاگرام آپگراف دنبال کنید. مطمئنیم که آموزش‌های متنوعی که در صفحه ایسناگرام به همراه فرصت‌های ویژه خرید منتشر می‌کنیم مورد استفاده شما خواهد بود.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید
  به بالای صفحه بردن